Budoucí prezident? ‚Zajímavé by bylo utkání Středuly s Dlouhým,‘ prohlásil Zeman

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek řekl, koho by rád viděl ve druhém kole prezidentských voleb, které se budou konat za čtyři roky. Zajímavé by podle něj bylo utkání odborového předáka Josefa Středuly a šéfa Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Zeman se už dalšího volebního klání zúčastnit nemůže. Prezident zároveň v televizi Barrandov mluvil o svém zdravotním stavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Kdybych měl uvažovat v klasickém pravolevém schématu, tak dobrým kandidátem levice je Josef Středula, který se ještě musí trochu prosadit, a Vladimír Dlouhý je naopak dobrým kandidátem pravice,“ řekl prezident Miloš Zeman.

Prezident Zeman bude dál jezdit Škodou Superb, v Lánech převzal již osmý vůz tohoto typu

Číst článek

„A když se tito dva ve druhém kole prezidentských voleb střetnou, tak to bude zajímavé a inteligentní utkání,“ doplnil.

Doporučení, pro koho hlasovat, prý ale svým voličům nedá. „Urazil bych je. Moji voliči mají vlastní rozum a vlastní hlavu,“ uvedl.

Může také podle něj znovu kandidovat Jiří Drahoš, který se Zeman prohrál v posledních prezidentských volbách loni v lednu rozdílem téměř tří procent?

„Nikdy nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, i když Jiří Drahoš si to možná myslí,“ prohlásil Zeman.

Prezidentské volby se v Česku budou konat v roce 2023. Aby se kandidáti mohli o funkci hlavy státu ucházet, musí nejprve sesbírat 50 tisíc podpisů občanů, dvacet poslanců nebo deset senátorů.

Současný prezident Miloš Zeman se jich už ale zúčastnit nemůže. Podle Ústavy nemůže být nikdo zvolen více než dvakrát za sebou.

Vladimír Dlouhý (vlevo) a Josef Středula | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Léčení dehydratace

Prezident, který v sobotu oslavil 75. narozeniny, také uvedl, že má za sebou úspěšnou léčbu dehydratace organismu.

„Dostal jsem infuze, ve kterých byly minerály a nevím, co všechno ještě,“ řekl Zeman. Již minulý týden oznámil, že za jeho problémy s nízkým tlakem stojí právě nedostatečné zavodnění.

Zároveň se omluvil, že mluvil pomaleji než obvykle. „Piji minerálku, nedělá mi to dobře a dále to zpomaluje moji řeč. Příště už budu mluvit poněkud rychleji,“ dodal prezident.

Prezidenta Zemana trápí dehydratace organismu, musí kvůli ní dostat několik infuzí

Číst článek

Zeman podstoupil minulé v úterý několikahodinovou lékařskou prohlídku v Ústřední vojenské nemocnici. Podle ředitele nemocnice Miroslava Zavorala lékaři nenašli u hlavy státu žádný zdravotní problém.

Podle prezidenta ho lékaři prohlíželi důkladně a nevynechali jediné místo na těle.

„Takže stručná rekapitulace: srdce bije jako zvon, plíce jsou čisté, jako by to nebyl kuřák, játra fungují, jako bych byl abstinent, ledviny jsou taky v pořádku a mohu pokračovat dál a dál,“ uvedl už minulý týden prezident.

Otázka jeho zdraví se stala tématem především v době loňské prezidentské volby nebo při některých veřejných vystoupení, při kterých má Zeman zřetelné problémy s chůzí.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme