Prezident odjel z nemocnice do Lán. Na středu má naplánované vystoupení ve sněmovně

Prezident Miloš Zeman v neděli odpoledne po čtyřech dnech v nemocnici odjel na zámek v Lánech. Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček s tím, že ve středu prezident vystoupí v Poslanecké sněmovně ke státnímu rozpočtu. Podle Hradu prezident v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) absolvoval takzvaný rekondiční pobyt. Podle vyjádření nemocnice prezident v nemocnici nepodstoupil žádný zákrok.

Praha (Aktualizováno: 20:19 20. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do nemocnice prezident nastoupil ve čtvrtek | Zdroj: ČTK

Ovčáček již dříve uvedl, že hospitalizace nesouvisela s akutním či vážným zdravotním problémem, který by si vyžádal lékařský zákrok. 

Prezidentův pobyt v nemocnici zdůvodnil přípravou na státní svátek 28. října, při kterém chce být Zeman „absolutně fit“.

Televize Prima a Nova uvedly, že při Zemanově nedělním odjezdu z nemocnice bránili přítomným kameramanům v práci zaměstnanci soukromé bezpečnostní agentury. Šlo zhruba o čtyři muže, kteří byli po celou dobu novinářům nablízku. V momentě, kdy Zeman vycházel z nemocnice, jim pak komplikovali natáčení a focení zvednutými čepicemi a polystyrenovými deskami. V areálu nemocnice jsou nápisy, které upozorňují na zákaz fotografování.

„Prezident České republiky Miloš Zeman byl v péči ÚVN od čtvrtka 17. do neděle 20. října 2019. Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa. Nepodstoupil žádný zákrok. Pan prezident opustil ÚVN v neděli v odpoledních hodinách v dobré kondici.“

Jitka Zinke (mluvčí ÚVN)

Prezident do nemocnice nastoupil ve čtvrtek. V televizi Barrandov řekl, že vyhověl přání svého ošetřujícího lékaře, ředitele nemocnice Miroslava Zavorala. „Není to nic vážného, je to záminka pro odpočinek,“ řekl.

Ovčáček v týdnu uvedl, že prezidenta čekají rehabilitace a infuze, které mu při zářijové návštěvě nemocnice pomohly.

Podle vyjádření nemocnice Miloš Zeman nepodstoupil žádný zákrok. „Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa,“ uvedla na webu mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Podle serveru Blesk.cz je Zemanova zdravotní dokumentace přísně střežena. Není kvůli tomu vedena elektronicky, ale pouze papírově. Vedení nemocnice navíc kontroluje i lékaře, kteří se ke složce dostanou.

Prezident Zeman nastoupil za doprovodu dcery do střešovické nemocnice. Zůstane v ní do neděle

Číst článek

Prezident v nemocnici pobýval na interním oddělení, k dispozici měl podle Blesku polovinu patra. Žádní jiní pacienti ale údajně kvůli tomu nemuseli být přemístěni. Zemana mohli navštěvovat pouze lékaři a rodina. Server také uvedl, že Zeman měl pro sebe k dispozici kuřárnu, ostatní pacienti museli proto chodit kouřit až na patologii.

Zeman byl ve střešovické nemocnici už 24. září, u lékařů strávil několik hodin. Ovčáček tehdy návštěvu označil za pravidelnou lékařskou prohlídku. Zavoral, který vede právě interní kliniku, serveru SeznamZprávy po vyšetření řekl, že lékaři nenašli žádný zdravotní problém s výjimkou mírné známky dehydratace a „určité únavy“.

Zeman později oznámil, že kvůli dehydrataci dostane několik infuzí, které mu dodají minerály.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Na veřejnosti někdy působí unaveně. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme