Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se mírně zlepšil, oznámila Ústřední vojenská nemocnice

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se díky léčbě v posledních dvou dnech mírně zlepšil, oznámila v pátek Ústřední vojenská nemocnice. Sdělení zveřejnila s jeho svolením, uvedla na svém webu. Zeman je hospitalizován od neděle 10. října, podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala jsou důvodem komplikace provázející jeho chronické onemocnění.

Aktualizováno Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů Ústřední vojenské nemocnice došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,“ uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Mynář se ohradil, že by falšoval podpis prezidenta. Ukázal, jak Zeman v nemocnici svolává sněmovnu

Číst článek

Zemana v nemocnici navštívil ve čtvrtek exprezident Václav Klaus. Mluvili spolu podle Klause zhruba 50 minut. Klaus chtěl Zemana podle svých slov povzbudit.

„Je to výraz mé loajality vůči někomu, koho znám půl století a kdo mi dnes připadá naprosto osamocený,“ řekl. Se Zemanem si povídali, politiku podle Klause moc neřešili.

Podrobnosti o Zemanově zdravotním stavu dosud Pražský hrad ani nemocnice nezveřejnily. Kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek zveřejnil video, na kterém Zeman podepisuje listinu ke svolání sněmovny na 8. listopadu a podpis komentuje.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS v pondělí na základě informací z nemocnice oznámil, že Zeman nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti.

Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu je navíc krajně nejistá, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech, dodal.

50 dní, které otřásly zdravím prezidenta: jaterní problémy vydávali za nechutenství po kouření

Číst článek

Politici proto začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu sněmovny podle článku 66 Ústavy.

Zeman pobýval v Ústřední vojenské nemocnici už v září, strávil tam osm nocí. Podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze.

Deník N a Radiožurnál už ale dříve uvedly, že Zeman byl v nemocnici kvůli ascitu, tedy hromadění vody v břiše kvůli problémům s játry. Že jsou potíže prezidenta spojené s játry, řekl už dříve i Klaus.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme