‚Chystám se mu zavolat.‘ Vondráček chce mluvit s Mynářem ohledně návštěvy Zemana v nemocnici

Dosluhující předseda sněmovny Radek Vondráček z ANO bude chtít mluvit s kancléřem Vratislavem Mynářem. Hodlá s ním ještě probrat svou návštěvu u prezidenta Miloše Zemana v nemocnici. Vondráček to řekl v úterním speciál Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus.

Speciál Praha (Aktualizováno: 12:45 19. 10. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Chystám se mu zavolat. Ještě jsem s ním nemluvil, ale určitě s ním budu chtít dopoledne mluvit,“ řekl ve speciálu Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus dosluhující předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý hodinový speciál stanic Českého rozhlasu - Radiožurnálu a Plusu

Prezidenta Miloše Zemana navštívil Vondráček v Ústřední vojenské nemocnici minulý týden ve čtvrtek. Hradní kancléř Vratislav Mynář už ale od minulé středy věděl, že prezident není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti, jak vyplývá z reakce nemocnice zaslané předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi z ODS. Vondráček o tom nicméně nevěděl.

„Měl jsem o tom být informován. Měl jsem o tom vědět. Je to věc, která by hrála roli při mém rozhodování. Zřejmě bych pana prezidenta i tak navštívil, ale byla by to třeba návštěva čistě přátelská,“ podotkl Vondráček.

Hosty speciálu byli mimo jiné dosluhující předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z ANO, místopředseda Senátu Jiří Růžička z klubu Starostů, předseda ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala, předseda STAN Vít Rakušan z koalice PirStan a předseda SPD Tomio Okamura.

Zemanovo zdraví

12 řádků z ÚVN. Zeman nebyl schopen plnit povinnosti už minulý týden, přesto podepsal svolání sněmovny

Číst článek

Podle názoru Ústřední vojenské nemocnice není v současné době Zeman ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Informoval o tom v pondělí předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS.

„Dle názoru Ústřední vojenské nemocnice je – vzhledem k charakteru onemocnění – dlouhodobá prognóza zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana hodnocena jako krajně nejistá, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech je hodnocena jako málo pravděpodobná,“ citoval Vystrčil zprávu nemocnice, kterou si sám vyžádal poté, co nedostal odpověď od prezidentovy kanceláře. Hrad informace zatím nekomentoval.

Je to překvapivá informace a není to dobrá zpráva, řekl Babiš ke zdravotnímu stavu prezidenta

Číst článek

Senátní ústavní komise má v úterý dopoledne řešila možnosti převodu prezidentských pravomocí na předsedu vlády a předsedu sněmovny. Mluví se o takzvaném článku 66 Ústavy. K tomu je třeba souhlasu obou parlamentních komor. Komise konstatovala, že podmínky k aktivaci článku 66 Ústavy jsou naplněny.

Dolní komora o nich bude moci rozhodovat až na svém ustavujícím zasedání, které začne 8. listopadu. Nejbližší schůze Senátu začne 26. října, další by mohla být 5. listopadu.

Představitelé Senátu se pak odpoledne sejdou se zástupci stran a hnutí, které uspěly v nedávných volbách do sněmovny. Mají projednat další postup při předání prezidentských pravomocí během Zemanovy nemoci.

Tomáš Pancíř, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme