Prezidenta Zemana čeká první delší cesta po úrazu. Zúčastní se nástupu vojáků v Prostějově

Prezident Miloš Zeman se v úterý zúčastní slavnostního nástupu 53. pluku průzkumu a elektronického boje v Prostějově. V pondělí o tom informoval Pražský hrad. Zeman na místo dorazí u příležitosti propůjčení bojového praporu a čestného názvu 533. praporu bezpilotních systémů. Vojáky pozdraví, poblahopřeje k propůjčení praporu a přednese zdravici. Pro Zemana se bude jednat o první delší cestu od jeho operace zlomené ruky ze závěru srpna.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman se v úterý zúčastní slavnostního nástupu 53. pluku průzkumu a elektronického boje v Prostějově | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Prezident od propuštění z nemocnice pobývá na zámku v Lánech, kde měl podle Pražského hradu po propuštění absolvovat šesti- až osmitýdenní rekonvalescenci.

Prezident Zeman opustil nemocnici. Po úrazu ruky ho čeká až osm týdnů rekonvalescence

Číst článek

Z Lán poskytl několik rozhovorů, absolvoval tam schůzky s ústavními činiteli i jmenování ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). V pátek se Zeman v Praze zúčastnil hlasování v prvním kole senátních voleb.

Mezi úkoly 53. pluku průzkumu a elektronického boje patří podle jeho webových stránek mimo jiné elektronická ochrana vlastních vojsk a rušení protivníka.

Chránit mají také teritorium České republiky prostřednictvím monitorování elektronické situace, zjišťování příznaků možného ohrožení ČR, vytváření obrazu o situaci ve vzdušném prostoru a vedení databází cílů.

Prezident republiky 🇨🇿 Miloš Zeman se zúčastní v úterý dne 6. října 2020 v kasárnách Prostějov slavnostního nástupu 53. pluku průzkumu a elektronického boje u příležitosti propůjčení bojového praporu a čestného názvu 533. praporu bezpilotních systémů: hrad.cz/cs/pro-media/t…

09:51 – 05. 10. 2020

1 10

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme