Miloš Zeman se vrací z Vysočiny a chce přímo na Hrad

Na Pražský hrad míří Muž, který se mýlil v politice. Dnes končí registrace kandidátů na volbu prezidenta a mezi potvrzenými zájemci je i Miloš Zeman. Jako první získal 50 tisíc podpisů na podporu své kandidatury a hodlá se vrátit do vysoké politiky. Prezidentem chce být už podruhé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Expremiér a prezidentský kandidát Miloš Zeman ve své předvolební kanceláři na Hradčanech | Zdroj: ČTK

Poprvé to Miloši Zemanovi nevyšlo, protože ho ‚potopili‘ vlastní členové ČSSD. Tentokrát má podporu Strany práv občanů a třeba družstevníků z JZD Hoštice. Ti si kdysi koupili Karosu, která pod přezdívkou Zemák jezdila se sociálními demokraty v předvolební kampani. Venkov - to je Zemanova doména a hlavně Vysočina, kde léta objímá stromy. Do volby o hlavu republiky ho ale posílají lidé.

„Tak samozřejmě, že kdybych si hrál na stydlína nebo panenku v koutě, která by říkala, no, tak když mě do toho taháte, tak já tedy do toho půjdu... Těch sebraných 50 tisíc podpisů, tohle už je důvěra, která zavazuje. Jdu do toho.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vizitku prezidentského kandidáta Miloše Zemana připravil Lubomír Smatana

Miloši Zemanovi je 68 let a je to zřejmě jeho poslední možnost jak zasáhnout do politiky. Předvolební průzkumy mu dávají slušnou šanci a to překvapuje politického komentátora Hospodářských novin Jindřicha Šídla.

„On si udržuje stále, pro mě nepochopitelně, pověst čistého politika. Já si nemyslím, že by Miloš Zeman něco kradl, nicméně to období, kdy byl v čele státu, naplno otevřelo ta stavidla české korupce,“ říká Šídlo.

S Milošem Zemanem přicházejí i bonmoty. Mezi jeho oblíbená rčení patří Churchillův výrok, že jen hlupák nemění své názory; názory lze změnit na základě pádných argumentů.

„Já mám samozřejmě tu nevýhodu, že nejsem nepopsaný list. Ale na druhé straně si myslím, že každý politik by měl být hodnocený podle toho, co v minulosti v té politice udělal. Pouze jednou jsme tady měli politika, který slezl z lokomotivy a vstoupil okamžitě do velké politiky, a dopadlo to bohužel podle toho.“

Tohoto strojvůdce si Miloš Zeman tenkrát vybral sám a později toho zalitoval v knize „Jak jsem se mýlil v politice".

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme