Prezident byl po osmi nocích propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice. V Lánech ho čekají tři setkání

Prezident Miloš Zeman ve středu před jedenáctou hodinou dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici v pražských Střešovicích. O konci hospitalizace informovala mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Zeman nastoupil do nemocnice minulý týden v úterý 14. září, podle Hradu podstoupil pouze plánovaná vyšetření.

Praha (Aktualizováno: 12:04 22. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman podle mluvčího v nemocnici podstoupil plánovaná vyšetření | Foto: Eva Šelepová | Zdroj: Český rozhlas

Zemana vyvezl z pavilonu, kde byl hospitalizovaný, jeden ze členů jeho ochranky. Doprovázela ho také jeho manželka Ivana Zemanová, šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš a tajemník prezidenta Jaroslav Hlinovský.

Dehydratace a vyčerpání. Hrad po dvou dnech zveřejnil informace o zdravotním stavu prezidenta

Číst článek

Čekajícím novinářům prezident hned ve dveřích zamával a na dotaz, jak se cítí, odpověděl, že včera mu ještě lékaři dali infuze draslíku. Pak nastoupil do limuzíny a odjel.

Ovčáček už v úterý potvrdil, že Zeman svůj středeční program nezruší. Hlava státu by se měla sejít v Lánech s ministryní financí za ANO Alenou Schillerovou, předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem SPD Tomiem Okamurou.

Plánovaná vyšetření

Prezidentův pobyt v nemocnici byl zatím nejdelší za dobu, co je ve funkci. Hrad o něm zpočátku mlčel, mluvčí Jiří Ovčáček k němu poskytl detaily až dva dny po začátku hospitalizace. Podle něj lékaři provedli CT, sonografii a krevní odběry a konstatovali, že Zeman trpí dehydratací a mírným vyčerpáním.

„Zmíněná vyšetření nezjistila žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by prezidenta republiky ohrožovaly na životě,“ uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí.

Prezident se dlouhodobě léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Během pobytu v nemocnici Zeman přijal několik návštěv, kromě manželky a kancléře za ním přijeli dcera Kateřina, bývalý prezident Václav Klaus, premiér Andrej Babiš (ANO) nebo kardinál Dominik Duka.

Eva Šelepová, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme