Nemocnice prověřuje Vondráčkovu návštěvu u prezidenta. Mynář ho na JIP přivedl bez vědomí lékaře

Ústřední vojenská nemocnice se ve čtvrtek večer ohradila proti návštěvě předsedy končící Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u prezidenta Miloše Zemana na jednotce intenzivní péče. Podle mluvčí nemocnice Jitky Zinke o schůzce nevěděl prezidentův ošetřující lékař. Jde podle ní o nežádoucí událost, kterou nemocnice prověřuje.

Praha (Aktualizováno: 22:45 14. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústřední vojenská nemocnice se ve čtvrtek večer ohradila proti návštěvě předsedy končící Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana na jednotce intenzivní péče (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha potvrzuje, že dnešního dne nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentu České republiky na jednotku intenzivní péče předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Radka Vondráčka,“ informovala ve čtvrtek na stránkách nemocnice Zinke.

Šéf sněmovny Vondráček navštívil Zemana v nemocnici. ‚Fámy se nezakládají na pravdě,‘ řekl

Číst článek

Prezidenta Zemana podle ní navštěvuje pouze vybraný okruh blízkých, „mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil“. Nemocnice návštěvu prověřuje jako takzvanou nežádoucí událost.

Ústřední vojenská nemocnice tak nemůže podle Zinke potvrdit průběh schůzky, protože jí nebyl přítomen nikdo z personálu. Distancuje se také od Vondráčkových výroků o prezidentově zdravotním stavu.

‚Povídali jsme si‘

Předseda končící sněmovny mimo jiné prohlásil, že Zeman se podle něj cítí lépe: „Popovídali jsme si, usmíval se. Co jsem se tak vyptával, tak že se cítí líp. K povolebnímu jednání říkal, že se na něj můžeme spolehnout. A říkal to se svým typickým potutelným úsměvem.“

Prezident podle něj denně sleduje monitoring médií. „Říkal, že nejvíc ho baví zprávy o tom, že je mrtvý,“ přiblížil. 

Prezident svolá zasedání sněmovny na 8. listopadu, řekl Vondráček. Opět zvolil nejzazší možný termín

Číst článek

„Má smysl pro humor, ten ho neopouští,“ pokračoval předseda sněmovny a dodal: „Všechny ty různé fámy se nezakládají na pravdě, viděl jsem to na vlastní oči.“

Nemocnice podle mluvčí chce, aby další schůzky byly předem domluvené. „Nemocnice žádá v zájmu pacienta, aby další oficiální návštěvy, mimo okruh osob blízkých pana prezidenta, byly realizovány vždy po předchozí dohodě s ošetřujícím lékařem pana prezidenta,“ dodala Zinke.

Vyjádření předsedy Vondráčka i kancléře Mynáře redakce zjišťuje.

Prezidentův zdravotní stav

Prezident je ve střešovické nemocnici od neděle. Podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala byly důvodem hospitalizace komplikace provázející chronické onemocnění. Přesnou diagnózu Zavoral médiím nesdělil, protože k tomu neměl pacientův souhlas.

Nevůle informovat trvá, stěžuje si Vystrčil. Stále čeká na odpověď Hradu ohledně prezidentova zdraví

Číst článek

Mluvčí nemocnice v pondělí sdělila, že Zemanův zdravotní stav je stabilizovaný. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka prezident komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi. Jiné informace o jeho zdravotním stavu nejsou k dispozici.

Ve čtvrtek prezidentova žena Ivana doprovázená jejich dcerou Kateřinou požádala o toleranci, podrobnosti k prezidentově zdravotnímu stavu ale neřekla.

Podstupuje léčbu, která si vyžádá čas, řekla manželka prezidenta. Spekulace označila za neetické

Číst článek

„Mohu potvrdit, že v současné době podstupuje léčbu, která si vyžádá čas. Spekulace o diagnózách a prognózách považuji při nejmenším za velmi neetické,“ doplnila s tím, že není jediným prezidentem, který v době výkonu své funkce onemocněl.

Zeman pobýval v Ústřední vojenské nemocnici už v září, strávil tam osm nocí. Podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze. V tehdejší zprávě je uvedeno, že prezident trpěl dehydratací a mírným vyčerpáním a že u cukrovky nebyly zjištěny nadlimitní hodnoty.

Neuropatie nohou, kvůli které se prezident pohybuje na vozíku, podle zprávy přetrvává. Vyšetření podle něj nezjistilo žádné onemocnění nebo problémy, které by ho ohrožovaly na životě.

Petr Jadrný, Zdeňka Trachtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme