Léčbu i dietu sestavují odborníci, reaguje vojenská nemocnice na kritiku péče o prezidenta Zemana

Ústřední vojenská nemocnice se ohradila proti některým vyjádřením, která se v souvislosti s hospitalizací prezidenta Miloše Zemana objevila v médiích a na sociálních sítích. Mluvčí Jitka Zinke ve středu na stránkách nemocnice uvedla, že prezidentovi se dostává náležitá péče, kterou sestavují specialisté v oboru.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman odevzdal hlas v sídle v Lánech.

Ústřední vojenská nemocnice se ohradila proti některým vyjádřením, která se v souvislosti s hospitalizací prezidenta Miloše Zemana objevila v médiích a na sociálních sítích | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Vše odstartovala úterní poznámka Jiřího Ovčáčka, mluvčího Miloše Zemana: „K obědu měl dnes pan prezident meruňkové buchty, na zítřek (středu) si objednal vinnou klobásu s bramborovou kaší.“

Zeman se k sestavování vlády vyjádří ve středu. ‚Chci zdůraznit, že komunikuje,‘ dodal Ovčáček

Číst článek

Mluvčí ji zveřejnil v souvislosti s postupem prezidenta Zemana při sestavování vlády.

V některých médiích odborníci prezidentův jídelníček kritizovali. „Nejsem hepatolog, ale spíš bych to viděl na dietnější stravu,“ řekl pro rádio Impuls prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Lékař z ARO v jedné z brněnských nemocnic serveru Novinky.cz podotkl, že taková jídla jsou pro prezidenta, který trpí cukrovkou, nevhodná. „Typ stravy je úplně mimo. Pro diabetika s potenciálním jaterním onemocněním, tak tohle je naprosto nevhodné,“ uvedl lékař, který si nepřál být jmenován.

Zinke kritiku odmítla. Prezident i všichni ostatní pacienti nemocnice podle ní dostávají náležitou péči.

„Léčebný program každého pacienta, jehož součástí je také určení medikace i dietního režimu, sestavují specialisté v oboru a vždy odpovídá adekvátním zdravotním problémům, diagnóze i zdravotnímu stavu pacienta,“ informovala mluvčí.

Babiš tvrdí, že v neděli mluvil se Zemanem o sestavování vlády. ‚Je na mně, jestli to přijmu,‘ říká

Číst článek

Znovu zopakovala, že nemůže podávat informace o pacientovi. „Ale můžeme se ohradit, je-li napadána nebo znevažována poctivá práce odborníků, umocněná empatií, lidským přístupem a pochopením pro potřeby pacienta,“ dodala mluvčí na stránkách nemocnice.

Ústřední vojenská nemocnice podle ní nenese zodpovědnost za vyjádření jiných, ale pouze za ta svá.

Zeman byl v neděli po poledni převezen do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) na pracoviště intenzivní medicíny. Důvodem náhlé hospitalizace byly podle prezidentova ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala komplikace provázející Zemanovo chronické onemocnění. Uvedl, že převoz byl plánovaný.

Přesnou diagnózu Zavoral médiím nesdělil, protože k tomu neměl pacientův souhlas. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke v pondělí řekla, že Zemanův zdravotní stav je stabilizovaný. Kvůli hospitalizaci média i politici spekulují o schopnosti prezidenta vykonávat svůj úřad.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme