Za prezidentem jen se souhlasem lékaře. Policie nepustí k Zemanovi návštěvy mimo seznam

Ochranka od pátku nedovolí lidem, kteří nemají souhlas ošetřujícího lékaře, aby navštívili v nemocnici prezidenta Miloše Zemana. Policie to uvedla na twitteru. Došlo k tomu na žádost Ústřední vojenské nemocnice. Prezidenta převezla záchranná služba do střešovické nemocnice v neděli. Důvod hospitalizace hradní kancelář neuvedla. Jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral pouze řekl, že to souvisí s chronickým onemocněním.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 11:29 15. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie nebude od pátku pouštět k prezidentovi návštěvy mimo schválený seznam. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Klinika, na které je od neděle hospitalizovaný prezident Miloš Zeman, je uzavřené lůžkové oddělení, kde pacienti mají povolené návštěvy jen po dohodě s ošetřujícím lékařem.

Najednou mohou přijít nejvýše dvě osoby, vyplývá z materiálů o Klinice anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice (KARIM ÚVN).

Děkujeme za vstřícnost Policie České republiky. Pan prezident je pacientem ÚVN a tímto opatřením jsou zajištěna standardní pravidla, která platí pro návštěvy u pacientů ÚVN.

11:17 – 15. 10. 2021

9 324

Prezidenta ve čtvrtek navštívil předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) s kancléřem Vratislavem Mynářem, přítomen byl podle něj i ředitel protokolu Vladimír Kruliš.

Mluvčí nemocnice Jitka Zinke poté v tiskové zprávě uvedla, že ho tam hradní kancléř zavedl bez vědomí lékaře. Nemocnice bude událost prošetřovat. Zmínila také, že se nemocnice distancuje od Vondráčkových výroků o prezidentově zdravotním stavu.

Předseda končící sněmovny po schůzce totiž mimo jiné prohlásil, že se Zeman cítí lépe: „Popovídali jsme si, usmíval se. Co jsem se tak vyptával, tak že se cítí líp. K povolebnímu jednání říkal, že se na něj můžeme spolehnout. A říkal to se svým typickým potutelným úsměvem.“

Na návštěvě si Vondráček převzal rozhodnutí o svolání první sněmovní schůze, která se uskuteční na 8. listopadu. Dokument měl podle něj Zeman podepsat přímo v nemocnici. Policie ale nyní bude podle serverů Seznam Zprávy a Neovlivní.cz prověřovat, jestli podpis nezfalšoval někdo z prezidentova okolí.

Policie České republiky vyhoví požadavku @ÚVN Praha a od tohoto okamžiku nebude ze strany ochránců umožněn přímý kontakt prezidenta republiky s žádnou osobou, která předem neobdržela souhlas ošetřujícího lékaře s návštěvou. #policiepp

10:35 – 15. 10. 2021

238 4407

Kvůli chronickému onemocnění

Prezident je ve střešovické nemocnici od neděle. Podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala byly důvodem hospitalizace komplikace provázející chronické onemocnění. Přesnou diagnózu Zavoral médiím nesdělil, protože k tomu neměl pacientův souhlas.

Nemocnice prověřuje Vondráčkovu návštěvu u prezidenta. Mynář ho na JIP přivedl bez vědomí lékaře

Číst článek

Mluvčí nemocnice v pondělí sdělila, že Zemanův zdravotní stav je stabilizovaný. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka prezident komunikuje, sleduje politickou situaci a seznamuje se s nejnovějšími událostmi. Jiné informace o jeho zdravotním stavu nejsou k dispozici.

Ve čtvrtek prezidentova žena Ivana doprovázená jejich dcerou Kateřinou požádala o toleranci, podrobnosti k prezidentově zdravotnímu stavu ale neřekla.

Zeman pobýval v Ústřední vojenské nemocnici už v září, strávil tam osm nocí. Podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze. V tehdejší zprávě je uvedeno, že prezident trpěl dehydratací a mírným vyčerpáním a že u cukrovky nebyly zjištěny nadlimitní hodnoty.

Neuropatie nohou, kvůli které se prezident pohybuje na vozíku, podle zprávy přetrvává. Vyšetření podle něj nezjistilo žádné onemocnění nebo problémy, které by ho ohrožovaly na životě.

dok, pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme