Prezident Zeman nastoupil k hospitalizaci do vojenské nemocnice v Praze. Je v ní také Václav Klaus

Prezident Miloš Zeman nastoupil v úterý do pražské Ústřední vojenské fakultní nemocnice. Serveru iROZHLAS.cz to potvrdila mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Nechtěla však komentovat, z jakých důvodů a na jak dlouho bude prezident v nemocnici hospitalizován. Podrobnosti neuvedl ani mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Praha (Aktualizováno: 16:18 14. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman. (Archivní foto). | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Ano, měl by být dneska hospitalizovaný,“ uvedla v úterý ráno pro server iROZHLAS.cz Jitka Zinke, mluvčí vojenské nemocnice. Informaci bez dalších podrobností zveřejnil také server Novinky.cz. Na dotaz, z jakých důvodů bude prezident hospitalizován, Zinke reagovala, že tyto informace nemůže poskytnout. 

„Nevím, na jak dlouho, proč a jak. Zákon mě neopravňuje k tomu, abych tyto informace poskytla,“ reagovala. Důvody hospitalizace neupřesnil ani mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který na opakované SMS a telefonáty zatím nereagoval. Stejně tak ani kancléř prezidenta Vratislav Mynář. 

Nejedlý: pravidelná prohlídka

Prezidentův poradce Martin Nejedlý pro iROZHLAS.cz uvedl, že prezident si měl domlouvat pouze preventivní prohlídku. 

Nejen bolavé nohy, ale také cukrovka a ztráta sluchu. Co ví veřejnost o Zemanově zdraví?

Číst článek

„Slyšel jsem pana prezidenta, že se domlouvá přes svého kancléře a tajemníka, aby dohodl termín na pravidelnou prohlídku,“ uvedl Nejedlý s tím, že tyto věci řeší prezident se svým ošetřujícím lékařem a šéfem vojenské nemocnice Miroslavem Zavoralem. 

Prezidentův kancléř nereagoval ani na to, zda bude muset prezidentská kancelář upravovat prezidentův program na tento týden. Poslední akce prezidenta republiky se konala v neděli, kdy za účasti svého poradního týmu jednal s ministrem zahraničních věcí a obrany o důsledcích neúspěšné mise NATO v Afghánistánu. 

Premiér Andrej Babiš (ANO) v úterý odpoledne na twitteru popřál prezidentovi hodně zdraví. Ústřední vojenská nemocnice je podle něj nejlepší zdravotnické zařízení v zemi a prezident je tak v dobré péči. 

Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana a přeju mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu. UVN je podle mě to nejlepší pracoviště v naší zemi a jsem rád, že je v těch nejlepších rukou.

15:55 – 14. 09. 2021

25 554

Návštěvy nemocnice

Ve vojenské nemocnici byl Miloš Zeman v posledních letech několikrát. Letos v lednu jej očkovali první dávkou vakcíny firem Pfizer/BioNTech proti koronaviru, poté ho čekala komplexní preventivní lékařská prohlídka. V polovině února pak dostal i druhou dávku vakcíny.

Loni mu ve vojenské nemocnici operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v ní zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu. Vojenští lékaři mu také například vyšetřovali sluch.

Prezident od poloviny dubna absolvuje program na invalidním vozíku. Má dlouhodobě problémy s pohybem kvůli onemocnění nohou, léčí se s neuropatií. Kromě toho se Zeman potýká také s cukrovkou.

Klaus čeká na testy

Ve vojenské nemocnici je momentálně také bývalá hlava státu Václav Klaus. Podle informací Práva se během víkendu potýkal se zdravotními problémy, především pak s vysokým tlakem, a po dohodě s lékaři byl hospitalizován.

„Mohu potvrdit, že pan prezident měl o víkendu problémy s vysokým tlakem a na doporučení lékařů byl hospitalizován v ÚVN,“ řekl v úterý Právu Klausův mluvčí Petr Macinka. V pondělí byl sice lékaři propuštěn, v dopoledních hodinách v úterý se ale do nemocnice vrátil, uvedlo Právo.

Zdislava Pokorná, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme