Policie odložila kauzu letáků, které vyzývaly Zemanovy příznivce, aby nechodili k volbám

Policie odložila trestní oznámení kvůli šíření nepravdivých informací před prvním kolem prezidentských voleb. Tehdy se ve schránkách v Moravskoslezském kraji objevily letáky s informací, že příznivci prezidenta Miloše Zemana nemusí v prvním kole k volbám, protože hlava státu automaticky postupuje do druhého kola. Informaci České televize o odložení trestního oznámení potvrdila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Ostrava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Těsně před prvním kolem prezidentských voleb se na internetu začala šířit lživá zpráva adresovaná voličům Miloše Zemana

Těsně před prvním kolem prezidentských voleb se na internetu začala šířit lživá zpráva adresovaná voličům Miloše Zemana | Foto: Pražský hrad/Twitter Jiřího Ovčáčka

„Policejní orgán věc odložil, neboť nebyly zjištěny skutečnosti, nasvědčující spáchání trestného činu," uvedla Holčáková.

Dezinformace proti Zemanovi: má rakovinu, zradil český národ, jeho voliči nemusí k prvnímu kolu volby

Číst článek

Trestní oznámení tehdy podala bývalá místopředsedkyně moravskoslezské organizace Strany práv občanů Ludmila Večerková. Osobně sice leták nedostala, ale policii kontaktovala na základě informací, které získala od známých.

Tehdy řekla, že takové jednání považuje za nefér boj, protože zpráva může ovlivnit spoustu lidí a zvláště starší voliči si mohli myslet, že je informace pravdivá.

Autora letáku, kterému hrozilo až tříleté vězení, se ale nakonec nepodařilo dohledat. Informace se šířila i prostřednictvím sociálních sítí. Zemanovi protikandidáti spojitost s výzvou odmítli.

V prvním kole získal v kraji Zeman 49,24 procenta hlasů, což byl jeho nejlepší krajský výsledek. Zvítězil i ve druhém kole prezidentských voleb, když ho v kraji volilo 383 104 lidí a získal 62,31 procenta hlasů, což byl rovněž jeho nejlepší krajský výsledek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme