Prezident Zeman poprvé veřejně absolvoval schůzky na vozíku, nechal se na nich vyfotografovat

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek absolvoval poprvé veřejně své pracovní schůzky na vozíku. Přijal na něm na zámku v Lánech nového slovenského premiéra Eduarda Hegera i kandidáta na ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). U obou schůzek se na vozíku nechal vyfotografovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman přijal 15. dubna 2021 na zámku v Lánech kandidáta na ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Prezident má dlouhodobě problémy s pohybem kvůli onemocnění nohou, léčí se s neuropatií. Dosud se proto pohyboval s holí, poslední měsíce se ale jeho stav zhoršil a při chůzi mu musela výrazně pomáhat ochranka.

Chybějící hlasy, ale i obavy z prezidenta. Čtyři varianty vývoje poté, co KSČM přestala tolerovat vládu

Číst článek

Rozhodnutí přesunout se na vozík oznámil v neděli v rozhovoru se serverem Blesk.cz. „Rozhodl jsem se přesunout se na vozík, protože na tom nevidím vůbec nic špatného,“ řekl. Na vozíku plánuje absolvovat i předávání státních vyznamenání 28. října ve Vladislavském sále.

Kromě neuropatie nohou se Zeman léčí také s cukrovkou. Loni si po pádu zlomil ruku. Média o jeho kondici naposledy spekulovala minulý týden, kdy novináři nesměli zaznamenávat Zemanův příchod do sálu při jmenování nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Natáčet příchod prezidenta na oficiální akce si Pražský hrad nepřál v uplynulých měsících opakovaně.

Prezident republiky 🇨🇿 Miloš Zeman přivítal na zámku v Lánech předsedu vlády Slovenské republiky 🇸🇰 Eduarda Hegera.

11:50 – 15. 04. 2021

2 28

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme