Zemana urazila slova Klausova institutu k inauguraci. 'Bakala je celostátní problém,' prohlásil

Prezidenta Miloše Zemana hluboce urazila slova Institutu Václava Klause ohledně jeho inauguračního projevu. Prezident to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Zeman ve svém proslovu na Pražském hradě mimo jiné kritizoval podnikatele Zdeňka Bakalu. Institut následně uvedl, že inaugurační projev je jiný žánr než beseda s občany v Ostravě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman v pravidelném pořadu v televizi Barrandov | Zdroj: Pražský hrad

Prezident Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu minulý čtvrtek kritizoval mimo jiné miliardáře a podnikatele Zdeňka Bakalu.

Zeman při inauguračním projevu kritizoval Bakalu, média i TOP 09. Část politiků opustila sál

Číst článek

„Bohužel u nás je stále ještě jedna velká skvrna a ta skvrna se jmenuje Zdeněk Bakala,“ pronesl Zeman na své druhé inauguraci ve Španělském sálu Pražského hradu. Následně zmínil privatizaci OKD nebo média jako Hospodářské noviny a Respekt z vydavatelství Economia patřící právě Bakalovi.

Institut Václava Klause následující den uvedl, že Zeman dal při inaugurační řeči průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů.

„Své místo v jeho projevu sice nenašlo Zemanovo zamyšlení nad hodnotovou krizí západoevropské civilizace, jejíž jsme součástí, zato se do přímého přenosu dostal velkopodnikatel Zdeněk Bakala. I zde Zeman neovládl sám sebe a nepochopil, že inaugurační projev je jiný žánr než beseda s občany v Ostravě,“ komentoval projev člen správní rady tohoto institutu Ivo Strejček.

Klausův institut: Zeman dal v inauguračním projevu průchod své mstivosti, spletl si žánr

Číst článek

A právě tato slova institutu Zemana hluboce urazila. „Institut Václava Klause reagoval na Bakalu. Já nevím, jestli je tento institut spojen se Zdeňkem Bakalou. Nicméně věta, že o tom mám mluvit v Ostravě, a nikoli v Praze, mě hluboce urazila, protože Bakala je celostátní problém, nikoli pouze ostravský problém," reagoval ve čtvrtek v pravidelném pořadu Týden s prezidentem v televizi Barrandov Zeman.

Bakala se již dříve k prezidentovu inauguračnímu projevu nechtěl vyjadřovat. „Nesledovali jsme projev, ale z principu se pan Bakala k výrokům prezidenta Zemana dlouhodobě nebude vyjadřovat,“ řekl pro server iROZHLAS.cz Bakalův mediální zástupce Vladimír Bystrov.

Klaus přišel v lednu Zemanovi pogratulovat ke znovuzvolení prezidentem do jeho volebního štábu. Bývalý a současný prezident Česka se při tom spolu bavili jako dobří přátelé. Klaus Zemana před volbami podpořil.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme