Prezident Zeman se léčí s nechutenstvím a úbytkem svalů na nohou. Přečtěte si celou zprávu z nemocnice

Úbytek váhy, nestabilní chůze, pociťuje slabost dolních končetin, stojí mimo jiné ve zprávě o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Ústřední vojenská nemocnice v pražských Střešovicích ji zveřejnila na svých webových stránkách. Zeman strávil minulý týden v nemocnici čtyři dny, které Hrad označil za rekondiční pobyt. Ve středu v Poslanecké sněmovně řekl, že nemocnice zveřejní jeho kompletní zdravotní dokumentaci.

Dokument Praha (Aktualizováno: 18:51 24. 10. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojenská nemocnice zveřejnila lékařskou zprávu o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana.

Vojenská nemocnice zveřejnila lékařskou zprávu o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. | Zdroj: Koláž iROZHLAS

„Lze shrnout, že pan prezident během pobytu v ÚVN i v dalších dnech byl sledován a léčen pro poruchu výživy spočívající v úbytku a narušené funkci svalů, zvláště na dolních končetinách. Současně je také přítomno postižení nervových vláken, projevující se ztrátou čití, tedy dotykového vnímání podnětů na periferii dolních končetin,“ napsala nemocnice ke zveřejněném třístránkovém dokumentu.

Nejen bolavé nohy, ale také cukrovka a ztráta sluchu. Co ví veřejnost o Zemanově zdraví?

Číst článek

To podle lékařů způsobuje nejistotu chůze a „nutnost mechanické opory“. Prezident má cukrovku 2. stupně, hladina krevního cukru je ale podle nich v normě. 

Doktoři doporučili Zemanovi „nácvik stereotypů chůze a stoje“ a další rehabilitační procedury. „Rovněž proběhla aplikace intenzifikované výživy, a to i nitrožilně. Jejím cílem je podpořit rekonstituci svalové hmoty a ovlivnit narušenou funkci nervových vláken na periferii dolních končetin,“ doplnili v tiskové zprávě. Efekt léčby se podle nemocnice dá očekávat v rozmezí týdnů až měsíců.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se nechtěl o lékařské zprávě bavit. „Nebudeme ji komentovat,“ napsal ve čtvrtek serveru iROZHLAS.cz.

Nemocnice dostala od Zemana souhlas se zveřejněním lékařské zprávy, neporušuje tím tedy žádný zákon. Prezidentův zdravotní stav ale odmítla dále komentovat.

‚Nehodlám končit‘

Už v minulosti si Zeman stěžoval na špatný sluch, léčí se také s cukrovkou. Naposledy ve středu uvedl, že nemá jiný problém než bolavé nohy, a doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Náměstek ředitele Ústřední vojenské nemocnice Ivan Jeřábek ale později prezidentova slova mírnil.

„Celá dokumentace určitě nebude k dispozici, to nám ani nepovoluje zákon. Nicméně bylo domluveno s reprezentanty, tedy mluvčím Hradu a tak podobně, že vydáme nějaké definitivní shrnutí toho léčebného a rehabilitačního postupu, takže to bude k dispozici zítra písemně včetně shrnutí dosavadních nálezů a eventuálně doporučení dalšího postupu,“ dodal tehdy Jeřábek pro Radiožurnál.

Článek pokračuje pod zprávou:

1. část lékařské zprávy | Zdroj: Ústřední vojenská nemocnice

2. část lékařské zprávy | Zdroj: Ústřední vojenská nemocnice

3. část lékařské zprávy | Zdroj: Ústřední vojenská nemocnice

Rekondiční pobyt

Zeman byl v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích minulý týden na čtyřdenním pobytu. Ukončil jej v neděli, Hrad jej označil za rekondiční. Nemocnice po ukončení pobytu uvedla, že Zeman byl v neděli v dobré kondici a v nemocnici nepodstoupil žádný zákrok.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček prezidentův pobyt v nemocnici zdůvodnil přípravou na státní svátek 28. října, při kterém chce být Zeman „absolutně fit“.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme