Dehydratace a vyčerpání. Hrad po dvou dnech zveřejnil informace o zdravotním stavu prezidenta

Prezident republiky Miloš Zeman v úterý nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze kvůli plánovanému zdravotnímu vyšetření. Lékařská vyšetření žádná onemocnění, která by Zemana ohrožovala na životě, nezjistila. Na svých webových stránkách o tom informuje Kancelář prezidenta republiky. Návrat k normálnímu pracovnímu programu plánuje hlava státu příští týden.

Praha (Aktualizováno: 13:13 16. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman podle Hrade postupuje plánovaný rekondiční pobyt | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle Hradu lékaři provedli CT, sonografii a krevní odběry. Lékaři podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka následně konstatovali, že Zeman trpí dehydratací a mírným vyčerpáním.

Zdravotní stav prezidenta Zemana není podle Babiše vážný. Do nemocnice nastoupil po dohodě s lékaři

Číst článek

„Zmíněná vyšetření nezjistila žádné onemocnění nebo jakékoliv jiné problémy, které by prezidenta republiky ohrožovaly na životě,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Nadlimitní hodnoty nebyly po vyšetřeních zjištěny ani u cukrovky. Zeman nadále trpí neuropatií dolních končetin, kvůli které začal používat invalidní vozík. Po zbytek pobytu v nemocnici Zeman dostane infuze a již příští týden by se měl vrátit k normálnímu pracovnímu programu.

Návštěvy v nemocnici

Prezident nastoupil do nemocnice v úterý, Kancelář prezidenta republiky ale o jeho stavu dosud mlčela. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu na Rádiu Impuls uvedl, že je o stavu prezidenta informován a obavy nejsou namístě.

Moc teď myslím na pana prezidenta Zemana a přeju mu vše dobré, ať je brzy zdravý, plný sil a elánu. UVN je podle mě to nejlepší pracoviště v naší zemi a jsem rád, že je v těch nejlepších rukou.

15:55 – 14. 09. 2021

29 601

Navštívit ho byl mimo jiné kancléř Vratislav Mynář. „Pan prezident se cítí naprosto v pohodě,“ řekl Mynář ČTK s tím, že všechna plánovaná vyšetření jsou již hotová. O délce pobytu nechtěl kancléř původně spekulovat, odhadl, že by v nemocnici mohl strávit i víkend.

Zemana navštívil i Babiš - řekl, že ho chtěl vidět, protože se v médiích objevovaly různé „informace a dezinformace“, prezident je podle něj v pořádku. Premiér se zastavil i za exprezidentem Václavem Klausem. Mluvili o tom, co by měla dělat v souvislosti s inflací Česká národní banka, nebo o Evropské unii. 

Ve vojenské nemocnici byl Zeman v posledních letech několikrát. Loni mu v ní operovali zlomenou ruku, kterou si zranil při pádu. O rok dříve v Ústřední vojenské nemocnici zůstal čtyři dny na rekondičním pobytu.

Do Ústřední vojenské nemocnice se v úterý dostavil i bývalý prezident Václav Klaus, který v ní byl o víkendu hospitalizován kvůli problémům s tlakem. Propuštěn by měl být koncem týdne.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme