Zeman odložil další cestu. Na doporučení lékařů nepojede do Jihomoravského kraje

Prezident Miloš Zeman na doporučení lékařů odložil návštěvu Jihomoravského kraje, která se měla uskutečnit na začátku září. Na twitteru to oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman si v úterý zlomil ruku. Kvůli zranění podstoupil v Ústřední vojenské nemocnici operaci. Z nemocnice zatím nebyl propuštěn. Hrad už ve středu oznámil odložení zářijové cesty prezidenta do Itálie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zeman měl podle plánu s manželkou Ivanou navštívit Jihomoravský kraj od 1. do 3. září. V plánu měl setkání s hejtmanem Bohumilem Šimkem (za ANO) i dalšími představiteli kraje, zahájení školního roku, návštěvu některých měst a obcí a významných společností. Setkat se měl také s občany.

Po úterním úrazu Pražský hrad připouštěl, že je cesta ohrožena. Zeman byl ale podle úřadu připraven na jižní Moravu odcestovat. Znamenalo by to ale úpravu programu.

‚Zranění prezidenta není hlavním důvodem.‘ Hrad odložil Zemanovu cestu do Itálie kvůli koronaviru

Číst článek

Ve svém prvním volebním období Zeman kraje objížděl pravidelně. Po obhájení mandátu své cesty významně omezil.

Pražský hrad už ve středu oznámil odložení zářijové cesty prezidenta Miloše Zemana do Itálie. Hlavním důvodem je podle ředitele hradní diplomacie Rudolfa Jindráka situace kolem pandemie koronaviru a s ní spojená opatření. 

Zranění ruky si podle zástupců Pražského hradu Zeman způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole. Už delší dobu trpí neuropatií nohou, kvůli níž musí při chůzi používat hůl. Převezen byl do Ústřední vojenské nemocnice, kde mu lékaři operovali pravou paži. Implantovali mu do ní titanový šroub.

Podle dosavadních informací by si rekonvalescence prezidenta měla vyžádat šest až osm týdnů. Zástupci Hradu uváděli, že se Zeman po operaci cítí velmi dobře a už zahájil rehabilitaci. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář ve čtvrtek řekl, že za Zemanem dochází fyzioterapeut, se kterým cvičí. Prezident podle kancléře již chodí po pokoji a delší dobu seděl v křesle, kde studoval pracovní materiály. Pokud nenastanou žádné komplikace, do domácí péče by měl být propuštěn v sobotu, uvedl Mynář.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme