Miloši Zemanovi hrozí další žaloba za urážku

Premiéru Miloši Zemanovi hrozí žaloba. Připravuje ji senátor a šéf ODA Michael Žantovský. Předseda vlády se má zodpovídat z toho, že včera v Brně o Žantovském mluvil jako o skútru - což je podle něj zkratka zkurveného trpaslíka. Senátor bude zřejmě žádat i finanční satisfakci, kterou věnuje na obranu svobody slova. Podrobnosti má Zdeněk Přidal, Český rozhlas Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Otto Ballon Mierny

Premiér Zeman odpovídal na veřejném slyšení mimojiné i na otázku, která se týkala nákupu zahraničních stíhaček gripen. Hovořil v této souvislosti o tzv. americké lobby, v jejímž čele je údajně senátor Michael Žantovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Přidal: Výroky M. Zemana o M. Žantovském

"Mimochodem říká se mu Skútr a já jsem se pořád ptal, co to znamená. Není to karosovaný motocykl, je to zkratka, kterou ostře odsuzuji, a kterou ho oblažují jeho kolegové ze Senátu, a která zní Zkurvený trpaslík. Ale já v žádném případě nechci kritizovat pana Žantovského za jeho fyzický vzrůst, i když v jeho případě zhruba odpovídá jeho itelektuální potenci", uvedl Miloš Zeman doslova.

Žantovský dnes popřel, že by byl pro koupi amerických stíhaček. Proti přezdívce Skútr se pak ostře ohradil: "Já pokládám za naprosto nepřípustné, aby v demokratické zemi předseda vlády, nejvyšší úředník státu, tímto způsobem urážel opoziční politiky, nepohodlné novináře a každého, kdo se odváží ohradit proti jeho čím dál více absurdnější a škodlivější politice," zdůraznil Žantovský.

Miloš Zeman kvůli svým výrokům dotýkajících se cti nebude čelit žalobě poprvé. Zatím ale u soudu pochodili pouze bývalý poslanec ČSSD Jozef Wagner a bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek.

Milan Kopp, Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme