Miloši Zemanovi hrozí další žaloba za urážku

Premiéru Miloši Zemanovi hrozí žaloba. Připravuje ji senátor a šéf ODA Michael Žantovský. Předseda vlády se má zodpovídat z toho, že včera v Brně o Žantovském mluvil jako o skútru - což je podle něj zkratka zkurveného trpaslíka. Senátor bude zřejmě žádat i finanční satisfakci, kterou věnuje na obranu svobody slova. Podrobnosti má Zdeněk Přidal, Český rozhlas Brno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Otto Ballon Mierny

Premiér Zeman odpovídal na veřejném slyšení mimojiné i na otázku, která se týkala nákupu zahraničních stíhaček gripen. Hovořil v této souvislosti o tzv. americké lobby, v jejímž čele je údajně senátor Michael Žantovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z. Přidal: Výroky M. Zemana o M. Žantovském

"Mimochodem říká se mu Skútr a já jsem se pořád ptal, co to znamená. Není to karosovaný motocykl, je to zkratka, kterou ostře odsuzuji, a kterou ho oblažují jeho kolegové ze Senátu, a která zní Zkurvený trpaslík. Ale já v žádném případě nechci kritizovat pana Žantovského za jeho fyzický vzrůst, i když v jeho případě zhruba odpovídá jeho itelektuální potenci", uvedl Miloš Zeman doslova.

Žantovský dnes popřel, že by byl pro koupi amerických stíhaček. Proti přezdívce Skútr se pak ostře ohradil: "Já pokládám za naprosto nepřípustné, aby v demokratické zemi předseda vlády, nejvyšší úředník státu, tímto způsobem urážel opoziční politiky, nepohodlné novináře a každého, kdo se odváží ohradit proti jeho čím dál více absurdnější a škodlivější politice," zdůraznil Žantovský.

Miloš Zeman kvůli svým výrokům dotýkajících se cti nebude čelit žalobě poprvé. Zatím ale u soudu pochodili pouze bývalý poslanec ČSSD Jozef Wagner a bývalý místopředseda ODS Miroslav Macek.

Milan Kopp, Zdeněk Přidal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme