Miloslav Mrština vystoupil z ČSSD

Vlivný regionální politik Miloslav Mrština už není členem sociální demokracie. Své členství ukončil, což od něj požadovalo vedení ČSSD. Mrština je spojovaný s kauzou podivných dotací veřejnému domu v Náchodě. Podle Mladé fronty Dnes tento politik získal státní dotaci na svůj hotel Vyhlídka, v němž fungoval nevěstinec. Deník rovněž upozornil na to, že Mrština údajně má pochybné lustrační osvědčení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Mrština | Zdroj: ČTK

O dalším osudu Miloslava Mrštiny dnes jednala náchodská základní organizace ČSSD, která ho jako jediná mohla ze strany vyloučit. To se nestalo, v tajném hlasování mu naopak vyjádřila podporu.

Mrština, bývalý šéf krajské organizace ČSSD v hradeckém kraji, své členství v sociální demokracii nakonec překvapivě ukončil sám. Své rozhodnutí zdůvodnil mediálním tlakem spojeným s články v Mladé frontě Dnes. Všechna obvinění znovu odmítl a na list chce podat trestní oznámení. Podle Mrštiny je magnetofonová páska, kterou noviny uvedly jako svědectví jeho blízkého spolupracovníka, podvrh.

"Ten, který je v médiích jako hrdina, notářsky potvrdil už před osmi lety, že to je všechno vymyšlené, že je to lež, že je to zmanipulovaná akce proti mé osobě. A já to tady můžu notářsky doložit, kde přímo i stojí, že ani na té pásce to není jeho hlas a všechno, co tam je řečeno, že nemohl nikdy říci. Budeme podávat trestní oznámení, samozřejmě i na Mladou frontu Dnes a potom i na některé ostatní," řekl Miloslav Mrština.

Na tom, že by Mrština měl neprodleně opustit sociální demokracii, se minulý pátek shodlo grémium ČSSD. Podle něj Mrština před svými stranickými kolegy veřejně lhal o svých podnikatelských aktivitách. Už dříve také stranickým špičkám slíbil, že do vyřešení kauzy svoje členství v ČSSD pozastaví, což si ale následně rozmyslel.

Přečtěte si vývoj celé kauzy:
Grémium ČSSD: Mrština by měl neprodleně opustit sociální demokracii
Škromach: O Mrštinovi by mohl rozhodnout Ústřední výkonný výbor ČSSD
M. Mrština: Zůstávám v ČSSD, členství nepozastavuji
Sociální demokrat Mrština čelí dalším podezřením
Bývalí ministři ČSSD dali podle MfD miliony korun na nevěstinec

Marika Táborská, Jiřina Šmídová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme