Regionální kancelář poslance Roznera? Nikdo ho tam neviděl, žádost o rozhovor zůstala týdny bez odpovědi

V domě v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích má podle webových stránek Parlamentu svou regionální poslaneckou kancelář Miloslav Rozner z SPD. Na webu stojí: „Poslanci si zřizují své regionální kanceláře, které slouží ke kontaktu s voliči, například během poslaneckého týdnu nebo během pondělků.“ Miloslava Roznera na adrese ale nikdo neviděl a poslanec není dlouhodobě k sehnání.

Reportáž České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Rozner (SPD) | Foto: spd.cz

Redaktor Filip Černý, který reportáže z poslaneckých kanceláří v jižních Čechách připravuje, se nejprve ve čtvrtek 10. května pokusil kontaktovat Miloslava Roznera na jeho oficiální poslanecké e-mailové adrese. Druhý den zprávu ještě adresoval jihočeskému klubu SPD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nedostižitelného politika se pokusil sehnat Filip Černý

Když uplynuly čtyři dny bez odezvy, vydal se do domu v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích. Právě tam má podle informací na webu Poslanecké sněmovny Rozner poslaneckou kancelář. Na domě, kterému se v Budějovicích říká U Hájíčků, ovšem zmínku o Roznerově regionálním poslaneckém útočišti nenašel. Úspěšné nebylo ani prohledání vnitřku třípatrové budovy. Neuspěl ani s opakovaným dotazem, zda tu někdo Miloslava Roznera někdy viděl.

Když ani další dny nepřinesly reakci na e-mail ze začátku května, obrátil se reportér na mluvčí strany SPD. Ta sice poslala telefonní číslo na asistentku Miloslava Roznera, telefon však nikdo nezvedal.

Každý týden Český rozhlas České Budějovice vysílá v pátek po 15. hodině reportáže z regionálních kanceláří jihočeských poslanců a rozhovory s nimi. Problém nastal, když přišla podle abecedy řada na Miloslava Roznera z SPD. Poslance není možné sehnat.

Nakonec přišla do pracovního e-mailu od asistentky Olgy Švecové žádost o zaslání otázek pro poslance Roznera. Stalo se. Odpovědi ani reakce na ně ovšem do pondělí 28. května nedorazily.

Podle informací z kanceláře Poslanecké sněmovny loni Miloslav Rozner čerpal vedle svého platu také náhrady. Za zhruba dva měsíce poslancování si přišel na necelých 137 tisíc korun náhrad, k tomu čerpal přes 30 tisíc korun na asistenty.

Filip Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme