Proč nebyl Rozner v regionální kanceláři? ‚Probíhají tam úpravy, doložil fotodokumentaci,‘ vysvětluje Fiala

Miloslav Rozner z SPD vysvětlil nepřítomnost v kanceláři v Českých Budějovicích i chybějící označení tím, že tam probíhají úpravy. Pro Radiožurnál to řekl místopředseda hnutí Radim Fiala. „Dokonce na to měl i fotografickou dokumentaci, kterou doložil,“ řekl. Na žádost serveru iROZHLAS.cz o zaslání fotografií ale ani jeden z poslanců nereagoval.

Původní zpráva České Budějovice/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedle Miloslava Roznera (vlevo) policie stíhá také bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka (vpravo), viní ho z nenávistných výroků vůči homosexuálům, Romům či Židům

Na snímku (zleva) poslanci Miloslav Rozner a Jiří Kobza, místopředseda hnutí SPD Radim Fiala. | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Každý týden Český rozhlas České Budějovice vysílá v pátek po 15. hodině reportáže z regionálních kanceláří jihočeských poslanců a rozhovory s nimi. Problém nastal, když přišla podle abecedy řada na Miloslava Roznera z SPD. Poslance nebylo možné sehnat.

Regionální kancelář poslance Roznera? Nikdo ho tam neviděl, žádost o rozhovor zůstala týdny bez odpovědi

Číst článek

Redaktor Filip Černý se nejprve 10. května pokusil kontaktovat Miloslava Roznera na jeho oficiální poslanecké e-mailové adrese. Druhý den zprávu ještě adresoval jihočeskému klubu SPD. Po čtyřech dnech bez odezvy se vydal se do domu v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích.

Právě tam má podle informací na webu Poslanecké sněmovny Rozner poslaneckou kancelář. Ani tam neuspěl a negativní byla i odpověď i na dotaz, zda tu někdo Miloslava Roznera někdy viděl.

Vysvětlení SPD: kancelář nebyla označena

„S poslancem Roznerem jsme to projednávali. Vysvětlil ty věci a řekl, že se v kanceláři provádí úpravy, které budou skončeny do konce týdne. Dokonce na to měl i fotografickou dokumentaci, kterou doložil,“ vysvětlil Fiala s tím, že hnutí využilo příležitosti a vyzvalo i ostatní poslance k tomu, aby kanceláře v regionech řádně označili.

„Musí tam pracovat, musí tam sedět jejich asistenti a tak jako každé pondělí všichni poslanci budou i naši poslanci ve svých regionech a budou se setkávat s lidmi, aby měli zpětnou vazbu v tom, co se v jejich regionech děje,“ uvedl.

Rozner podle něj slíbil nápravu a připustil, že kancelář nebyla označena. „Apelovali jsme, aby co nejdříve bylo vše zajištěno, aby byla kancelář řádně označena, aby se tam voliči dostali a nemuseli ho nikde hledat,“ doplnil s tím, že kontrola, zda k nápravě došlo, bude provedena tak, že poslanec Rozner opět doveze fotodokumentaci z Českých Budějovic.

Žádost o fotodokumentaci

Server iROZHLAS.cz s žádostí o zaslání fotografií oslovil oba poslance ve středu v půl čtvrté odpoledne. Na zmeškaný hovor reagovala asistentka Miloslava Roznera zhruba o půl hodiny později s příslibem, že poslanci žádost vyřídí. Od té doby nepřišla redakci žádná odpověď ani fotografie.

Jana Čermáková, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme