Miloslava Ransdorfa hospitalizovali v IKEMu, údajně v bezvědomí

Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) přijal poslance Evropského parlamentu Miloslava Ransdorfa. ČTK to dnes řekla mluvčí IKEMu Veronika Velcová. Bližší informace o zdravotním stavu poslance ale nechtěla s ohledem na pacienta uvést.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf | Foto: Filip Jandourek

Podle serveru ParlamentníListy.cz byl Ransdorf v bezvědomí. Je diabetik a IKEM se specializuje právě na diabetologii či srdeční a cévní problémy.

"Tohoto pacienta jsme přijali," potvrdila Velcová. S jakými problémy byl dvaašedesátiletý politik přijat a jaký je jeho stav, ale mluvčí IKEMu nechtěla upřesnit. Serveru ParlamentníListy.cz údajně zdroj z Ransdorfova okolí řekl, že byl poslanec v bezvědomí.

Ransdorf je od roku 1972 členem komunistické strany. Od začátku 90. let byl poslancem Federálního shromáždění ČSFR a později české sněmovny. Od roku 2004 působí v Evropském parlamentu.

V posledních letech čelil řadě problémů. Ransdorfa a tři Slováky zadržela loni v prosinci švýcarská policie v curyšské bance. Švýcarské státní zastupitelství proti nim vede trestní řízení kvůli majetkovým deliktům.

Ransdorf, který kvůli případu pozastavil členství v levicové frakci Evropského parlamentu, odmítá, že se dopustil čehokoli nezákonného.

Ransdorfovo jméno se dříve objevovalo také v souvislosti s jeho milionovými dluhy, byla na něj dokonce uvalena exekuce. Své závazky prý ale v roce 2013 splatil. Pozornost poutaly i jeho dopravní nehody.

Podle médií Ransdorf figuruje jako svědek (poškozený) v rozsáhlé kauze obchodníků s padělky děl světoznámých malířů. Poškozených v případu je více než desítka z ČR i ze zahraničí.

IKEM | Foto: Tomáš Adamec

Kauza Miloslav Ransdorf v curyšské bance | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme