V Milovicích vyzdvihli pyrotechnici nevybuchlou leteckou pumu, policie evakuovala desítky lidí

Při výkopových pracích u zábavního parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku byla nalezena nevybuchlá letecká puma. Na místě zasahovali pyrotechnici, desítky lidí byly evakuovány. Policie po pondělní 11. hodině potvrdila, že leteckou pumu úspěšně vyzdvihli na povrch a lidé se vrátili do svých domovů.

Milovice (Aktualizováno: 11:40 17. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace bytových domů v Milovicích | Zdroj: Policie České republiky

„Na místě je pyrotechnik, požádali jsme o součinnost i hasiče s autobusem, protože se evakuují osoby z okolních domů. Zatím je evakuováno 66 lidí, především z bezpečnostních důvodů,“ řekla Potočná. Zásah potvrdil také mluvčí hasičů Petr Svoboda, který uvedl, že hasiči na místo poslali evakuační autobus.

Padesátikilovou pumu pyrotechnici bezpečně vyzdvihli na povrch ještě během pondělního dopoledne. Následně bude převezena do Ralska, kde dojde k její likvidaci.

K nálezu došlo při výkopových pracích na parkovišti, v blízkosti hlavního vchodu do Mirakula. Zábavní park je přes zimu mimo provoz.

Pražský dopravní podnik z bezpečnostních důvodů dočasně uzavřel zastávku Park Mirakulum. Provoz autobusů byl obnoven v 11.30.

Letecká puma nalezená u Milovic na Nymbursku | Zdroj: Policie České republiky

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme