Miminko nalezené v kontejneru už možná brzy najde nový domov

Chlapec, kterého našel v prosinci v popelnici bezdomovec Miroslav Szamszeli, se brzy dočká nové rodiny. Magistrát hlavního města Prahy, který vede registr o rodičovskou péči, vytipoval čtyři rodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mimino | Foto: Jan Rosenauer

Zatím je opatrovníkem chlapečka, který dostal jméno Vendelín Čtvrtek, městská část Praha 4. Její mluvčí Markéta Aulová říká, že pokud budou zdravotní vyšetření dítěte v pořádku, jeho propuštění nic nebrání:

"Lékaři tento týden udělali chlapečkovi poslední potřebná vyšetření a nyní se čeká na výsledky. Když budou v pořádku, tak by si ta rodina, která by byla vybraná, mohla chlapečka vzít domů na propustku."

Čerstvě narozeného chlapečka našel v kontejneru 13. prosince bezdomovec Miroslav Szamszeli. Podle odhadů tam byl maximálně půl hodiny. Byl velmi podchlazený a pokud by si ho muž nevšiml, pravděpodobně by dlouho nepřežil. Ve chvíli, kdy záchranná služba na novorozenecké oddělení dítě přivezla, jeho tělesná teplota dosahovala 25 stupňů Celsia. Vendelín byl zabalený v igelitové tašce, při nálezu měl tržnou ránu na hlavě a pohmožděniny na nohou.

Szamselimu, který Vendelína Čtvrtka našel, pražský magistrát za odměnu nalezl ubytování v azylovém domě a práci na městské lodi pro bezdomovce, kde měl dělat údržbáře. Tam ale nenastoupil. Poté co vyskočil z okna azylového domu a následně napadl ošetřujícího lékaře, skončil v péči psychiatrů v Bohnicích. Podle odborníků muž zřejmě psychicky nezvládl radikální změny svého života. Na ulici žil údajně od počátku devadesátých let.

Jana Zemanová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme