Ministerstvo čeká na výsledky kontroly v Sazce. Hrozí odebrání licence

Ministerstvo financí čeká na výsledek kontroly loterijního dozoru ve společnosti Sazka. Podle toho se rozhodne, jestli se zadluženou firmou zahájí řízení o odebrání licence. Podle šéfa resortu Miroslava Kalouska je ale takový proces běh na dlouhou trať.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo společnosti Sazka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Když vezmete všechny lhůty správního řízení, tak řízení samotné trvá 150 dní. To opravdu není z úterka na středu a existují proti němu opravné prostředky u správního soudu, takže samotné zahájení správního řízení ještě neznamená odebrání licence. My zatím nemáme žádný zákonný důvod správní řízení zahájit,“ řekl Kalousek.

Miroslav Kalousek zároveň vyloučil možnost, že by stát zadlužené Sazce pomáhal. Loterijní společnost je už dva měsíce v insolvenčním řízení a nemá prostředky ani na vyplacení lednového jackpotu sportky. Tehdy mladý pár vyhrál 103 miliony korun a na své peníze stále čeká.

Kalousek chce poslat na vedení ČSTV policii

Kalousek ze současného stavu Sazky viní jejího majoritního akcionáře, český svaz tělesné výchovy: „Já pokládám činnost zástupců ČSTV v Sazce za natolik hanebnou, že se cítím svými zástupci jako člen ČSTV podveden a zvažuji proti nim právní kroky.“

Ministr chce jako soukromá osoba podat na vedení ČSTV trestní oznámení pro porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Martin Drtina, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme