Ministerstvo chce přilákat špičkové vědce zpět do vlasti

Ministerstvo školství se chystá finančně podporovat návrat špičkových vědců ze zahraničních pracovišť do České republiky. V programu Návrat na to vyčlenilo 40 milionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř | Foto: Tomáš Adamec

Ministr školství Josef Dobeš týdeníku EURO řekl, že dalšími čtyřiceti miliony chce jeho resort podpořit projekty, které uspěly v hodnocení Evropské rady pro výzkum, ale nebyly vybrány kvůli nedostatku peněz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Koukolíček, mluvčí ministerstva školství a Václav Pačes, bývalý předseda Akademie věd

Oba programy připravil ještě tým bývalé ministryně Miroslavy Kopicové, dnešní místopředsedkyně Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Václav Koukolíček, mluvčí ministerstva školství ve Světě o jedné zdůraznil, že projekt je ještě ve stadiu příprav.

Václav Pačes, bývalý předseda Akademie věd, vědecký koordinátor projektu BIOCEV, chystaného špičkového centra biotechnologií a biomedicíny ve Vestci u Prahy, označil projekt za dobrou věc.

„Daleko významnější, než 40milionové programy, i když jsou dobré, je stabilita, stabilní prostředí - aby bylo jasné, že podpora vědy je prioritou,“ zdůraznil Pačes.

Milan Kopp, Martina Mašková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme