Ministerstvo chce urychlit čerpání peněz z EU

Ministerstvo pro místní rozvoj chce urychlit čerpání peněz z evropských fondů. Vládě proto předkládá balíček legislativních návrhů, které by k tomu měly pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

"Budeme vládě předkládat asi osmdesátistránkový dokument, který bude všechny tyto návrhy podrobně popisovat. Jedná se například o zjednodušení řešení takzvaných nesrovnalostí. To znamená zjednodušení zákonů, které řeší rozpočtovou kázeň a podobně," dodává ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Česká republika má od roku 2007do roku 2013 nárok na zhruba 700 miliard korun. Peníze na daný rok členské země čerpají zpětně, příští rok končí šance využít 90 miliard vyčleněných pro Česko na rok 2007. "Věřím, že se stihnou vyčerpat, ke včerejšímu dni bylo vyplaceno 46, 5 miliardy," řekl v Ranním interviewu Radiožurnálu ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Přehrát

00:00 / 00:00

O čerpání peněz z evropských fondů mluvil v Ranním interview Radiožurnálu ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

"Všechny ukazatele, které sledujeme společně s řídícími orgány, to znamená s krajskými autoritami a ostatními ministerstvy, nasvědčují tomu, že bychom neměli se splněním pravidla M+3 mít příští rok žádný vážný problém," vysvětluje Vondruška.

Barbora Mocová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme