Ministerstvo dopravy chce přísnější tresty za vjíždění na přejezd či alkohol

Ministerstvo dopravy chce změnit bodový systém. Za závažné přestupky, například alkohol za volantem nebo nepovolený vjezd na železniční přejezd, by byly přísnější tresty. Mírnější by nově mohli řidiči dostat například za špatné parkování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bodový systém funguje od roku 2006 (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Razantnější zvýšení je u těch nejnebezpečnějších přestupků, například vjíždění na železniční přejezd či alkohol nad jedno promile v krvi, kdy je řidič už nezpůsobilý. U těch opravdu navyšujeme vícenásobně,“ řekl mluvčího resortu Tomáš Neřold.

Za alkohol za volantem nad jedno promile by tak nově mohla hrozit pokuta ve výši až 75 tisíc korun, teď může řidič dostat pokutu maximálně 50 tisíc.

„Návrh je kompletní. Celou situaci by měl zestručnit. Třeba nově budou za nedání blinkru body plus pokuta. To jsou přestupky, které obtěžují řidiče při běžném řízení,“ upřesňuje mluvčí Ústředního automotoklubu Petr Vomáčka, jaké další změny by návrh přinesl.

Bodový systém v Česku platí už deset let.

Lenka Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme