Slučování ministerstev není na pořadu dne, ubezpečuje Kolovratník z hnutí ANO

Ministerstvo dopravy má za sebou rušný týden – úřad přišel o ministra a málem o svoji samostatnost. Premiér Andrej Babiš totiž navrhl resort sloučit s ministerstvem průmyslu a obchodu. Svůj návrh ale vzal zpět, do úřadu uvedl vicepremiéra Karla Havlíčka a popřel, že by odvolaný ministr dopravy Vladimír Kremlík měl nastoupit jako jeho náměstek. Situaci na ministerstvu vysvětluje předseda sněmovního podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník za ANO.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Martin Kolovratník (ANO) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Od pondělí bylo řečeno, že ministr je odvolán s vysokou pravděpodobností a že bude pověřen řízením obou resortů právě ministr Havlíček, ale nebylo řečeno, že se bude hned slučovat,“ objasňuje Kolovratník s tím, že slučováni ministerstev dopravy a průmyslu a obchodu není na pořadu dne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Určitě to není něco fatálního, co by hrozilo zastavením prací, říká k situaci na ministerstvu dopravy předseda sněmovního podvýboru pro dopravu Martin Kolovratník

Zároveň dodává, že ministr Havlíček nyní zkusí řídit oba resorty, což podle Kolovratníka může být cesta testování toho, jestli jednou – třeba v dalším volebním období – se taková debata o slučování ministerstev vážně otevře.

Zdůrazňuje také, že exministr Kremlík a ministr Havlíček jsou v souladu – Kremlík mu postupně předává úřad.

„Karel Havlíček si vzal relativně krátký čas přes víkend, že si vše promyslí, nastaví si nějaký nový design nebo novou představu celého resortu, a součástí úvahy bude i možný scénář spolupráce s Vladimírem Kremlíkem. Jak přesně bude vypadat, to je jeden z mnoha otevřených scénářů,“ přibližuje.

Kolovratník nechce situaci zlehčovat, nicméně stále jde podle něj pouze o obměnu na jednom ministerstvu – není v tom žádná koaliční roztržka ani politická výměna. „Určitě to není něco fatálního, co by hrozilo zastavením prací a podobně,“ vysvětluje.

Marie Bastlová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme