Ministerstvo dopravy popírá chyby v registru vozidel, o žádném kolapsu neví

Ministerstvo dopravy slibovalo rychlejší registr vozidel. Ten ale dnes znovu kolaboval. Systém se po propojení se základními registry zpomalil a nezvládl některé úkony. Ministerstvo dopravy však jakoukoliv chybu popřelo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Dnešní historicky první den se nám podařilo úspěšně propojit agendu centrálního registru vozidel s informačním systémem základních registrů,“ uvedl náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný.

Podle něj se odbavilo stejně žádostí, jako v jiné dny, a o dopoledních problémech vůbec nemá informace. Neobává se také toho, že by se v pondělí, kdy bude systém pod větším tlakem, problémy opakovaly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministerstvo dopravy se dalších problémů neobává. Více přináší v reportáži redaktor Petr Medek

Podobně se vyjádřil i Martin Tůma, šéf firmy ATS-Telcom, která má nový registr na svědomí. Podle něj jde o úspěšné propojení registrů vozidel a základních registrů.

Stejně tak chválil propojení registru i šéf odboru IT Jakub Ferus, který nepochybuje o tom, že úspěch se v dalších dnech bude opakovat.

„Došlo k mírnému problému na infrastruktuře, který jsme bleskurychle zanalyzovali, vyřešili a během několika desítek minut vrátili do standardního, běžného režimu,“ vysvětlil.

Nový ministr dopravy Zbyněk Stanjura chce správu o tom, co se dnes stalo, situaci vyhodnotí a v následujících dnech rozhodne, co dále.

Propojení s dalšími databázemi registr vozidel zatím nijak nezrychlilo

Číst článek

Celý registr mělo zrychlit napojení na základní registry, místo toho ale přestal fungovat úplně, nebo se zpomalil.

Například registr na pražském Bohdalci přestal fungovat v půl deváté, navíc už nevydávali pořadové lístky, takže ti, co teprve přicházeli, byli opravdu naštvaní.

„Já už jsem tady asi po sto třicátý. Už jsem propil všechno, co jsem mohl, vykouřil jsem víc cigaret, než za celý týden,“ popsal jeden z řidičů.

Problémy na registru vozidel byly i v Plzni. Systém byl pomalý a chyběly údaje

Číst článek

V hlavním městě dnes fungoval registr podle magistrátu asi na čtyřicet procent. Na Jarově podobně jako na Bohdalci přestali úřednice odbavovat úplně. Magistrát dokonce vyzval řidiče, aby se žádostmi radši přišli jindy.

Problémy hlásili také v Plzni, Pardubicích, v Kladně nebo Ostravě, kde lidé od přepážek odcházeli s nepořízenou. „Řekli, že se do systému připojilo tolik požadavků, které ten systém nebyl schopen zpracovat,“ vysvětlil jeden z řidičů.

Petr Medek, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme