Ministerstvo dopravy prověří neoficiální závod Diamond Race

Policie podala kvůli neoficiálnímu závodu luxusních vozů Diamond Race podnět ministerstvu dopravy. Média ji v souvislosti se závodem kritizovala za nečinnost a srovnávala její přístup s postupem bavorských policistů, kteří luxusní auta zadrželi už pár set metrů za česko-německými hranicemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diamond Race | Foto: Ondřej Jánoška

Česká policie ale trvá na tom, že neměla zákonné prostředky, jak závod zastavit. Zákon, který by jí to umožnil, prý závodníci neporušili.

Ředitel dopravní policie Leoš Tržil se chystá na schůzku s německými kolegy. Zajímá se mimo jiné i o právní normy, které v Německu využívají k zastavení podobných akcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leoš Tržil o závodu Diamond Race

Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu Tržil potvrdil, že už ministerstvu dopravy dal podnět k tomu, aby se závodem Diamond Race zabývalo.

"My jsme podali podnět silničnímu správnímu orgánu, ministerstvu dopravy, k prověření celé záležitosti ve vztahu k porušení zákona 13 paragrafu 25, a to je zvláštní užívání komunikace," řekl ve vysílání Radiožurnálu ředitel dopravní policie.

Ministerstvo dopravy se podle svého mluvčího Karla Hanzelky podnětem bude určitě zabývat. Není vyloučeno, že padne i pokuta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor s Karlem Hanzelkou v pořadu ČRo1 Stalo se dnes

"Je velmi pravděpodobné, že zkontaktujeme organizátory závodu a zahájíme s nimi správní řízení v tom smyslu, že poukážeme právě na paragraf 25 zákona o pozemních komunikacích, který hovoří o tom, že sportovní záležitosti jsou zvláštním užíváním pozemní komunikace."

"Pokud někdo někde mávnul startovacím praporem, tak se to dá považovat za sportovní událost, a je to neoprávněné užívání pozemní komunikace," vysvětlil mluvčí ministestva dopravy.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Marika Táborská, Ondřej Kapic, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme