Ministerstvo dopravy se znovu vrací ke stavebnímu řízení na D11

Ministerstvo dopravy se znovu vrací ke stavebním řízení na již postavenou část dálnice D11 před Hradcem Králové. Stavební povolení na tuto stavbu zrušil naposledy loni na jaře Nejvyšší správní soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Vyhověl tak žalobě vlastníka přilehlých pozemků na to, že mu už v roce 2006 ministerstvo dopravy neumožnilo vyjádřit se k dokumentům potřebným pro povolení této části dálnice D11.

Do sporu o poslední 2,5 kilometru dlouhou část dálnice se posléze vložila i ekologická organizace Děti Země, která podala na ministerstvo dopravy návrh na odstranění stavby. A to z toho důvodu, že soud stavební povolení zrušil. A podle ekologů tak jde o černou stavbu.

Ministerstvo dopravy nakonec řízení o odstranění stavby nezahájilo. Místo toho teď úřad nechá majitele sousedních pozemků vyjádřit se k dokumentům pro stavební povolení tak, jak to mělo udělat už v roce 2006. Jeho námitkami by se pak mělo ministerstvo znovu zabývat, dálnice už ale stejně stojí.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme