Ministerstvo dopravy testuje nový systém registru řidičů. Výpadek prý nehrozí

Vybrané obce testují, jak funguje propojení registru řidičů s databázemi osob a adres. Registry se propojily včera, do plného provozu by měly být spuštěny od pondělního rána. Povinná změna by měla zkrátit dobu vyřizování řidičských nebo profesních průkazů u přepážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo dopravy České republiky (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Během dopoledních hodin se odzkouší propojení na pěti vybraných místech – v Liberci, Praze, Poděbradech, Kladně a Orlové,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

Některá města ale upozorňují, že by se vydávání dokladů mohlo zase zkomplikovat jako v případě registru vozidel v loňském roce.

Podle mluvčího ministerstva dopravy však výpadek nehrozí. „Pokud propojení dopadne dobře, v pondělí bude spuštěna nová verze registru řidičů. Pokud dojde k jakémukoli problému, vrátíme se automaticky ke staré verzi, a tudíž občan by na přepážce neměl poznat žádný rozdíl,“ řekl.

V polovině prosince zkolaboval registr vozidel poté, co se propojila evidence vozidel a lidí. Takovému scénáři by se tentokrát chtělo ministerstvo dopravy vyhnout.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme