Ministerstvo financí navrhuje nerušit obří 'ekozakázku'

Obří státní zakázku na odstranění starých ekologických škod by vláda rušit neměla. Doporučilo jí to ministerstvo financí na základě právních analýz. Ty ukázaly, že zrušení zakázky v hodnotě asi sto patnácti miliard korun by bylo problematické a riskantní a státu by zřejmě vyneslo i žaloby od účastníků tendru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skládka odpadu | Foto: Pozďátky bez jedů

Ministerstvo financí vyhlásilo tendr na konci roku 2008. Odstranění zátěží v jedné zakázce má podle něj přinést finanční úspory a zrychlení sanace ekologických škod. Ministerstvo chce v probíhajícím tendru zjistit i přibližnou cenu, za jakou jsou účastníci ochotni odstranění škod realizovat.

Kritici soutěže ale tvrdí, že tendr může připravit státní kasu o desítky miliard korun. Bývalý vicepremiér Martin Bursík řekl, že ekologická zakázka je výrazně předražená, možná až o osmdesát miliard. Tendr kritizovala mimo jiné i organizace Transparency International a Hospodářská komora České republiky.

Igor Maňour, Jana Gulda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme