Ministerstvo financí nechce navýšit rozpočet zdravotnictví pro příští rok

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD neuspěl u šéfa financí Andreje Babiše z hnutí ANO s žádostí o více peněz z rozpočtu pro příští rok. Šéf zdravotnictví o tom informoval po schůzce na ministerstvu financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček | Foto: Filip Jandourek

Peníze požaduje na investice do nemocnic. Místo tří miliard mu Andrej Babiš slíbil jen stovky milionů korun.

Svatopluk Němeček řekl, že jeho požadavky bude ještě řešit koaliční rada a pak vláda:

„Jde o finance do investic. Do investic do státního majetku. A jde o to, aby státní nemocnice, které byly v minulosti velmi bity z hlediska investičních prostředků, se z této situace dostaly a pacientům nezačaly padat na hlavu. Proto tento požadavek prosazujeme, vznášíme argumenty a věříme, že se tam nějaké zdroje ještě najdou.“

„Do nemocnic je potřeba investovat. To bych rád. Ale stále si myslím, že ve zdravotnictví jsou rezervy a časem se zdroje najdou a situace se vylepší,“ vysvětlil Babiš, proč peníze zatím nechce přidat.

Peníze pro zdravotnictví požadují i odbory. A to v případě, že zdravotníci nedostanou od ledna přidáno o deset procent. Na to peníze zatím nestačí.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme