‚Peníze jsme zaplatili dnes.‘ Ministerstvo financí poslalo exnáměstkovi Závodskému dlužné odbytné

V pondělí server iROZHLAS.cz informoval, že bývalý náměstek na ministerstvu financí Ondřej Závodský podal návrh na exekuci na stát. Jeho bývalý zaměstnavatel, resort financí, mu totiž nezaplatil téměř 654 tisíc odbytného. Na to měl ze zákona nárok poté, co byl ze svého postu na konci roku 2017 odvolán. Peníze měl přitom dostat už v polovině února tohoto roku. V pondělí odpoledne mluvčí ministerstva napsal, že částka byla vyplacena k 1. dubnu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý náměstek na ministerstvu financí Ondřej Závodský nyní působí jako advokát v Nadačním fondu proti korupci. | Zdroj: Profimedia

„Odbytné bylo na základě pravomocného rozhodnutí o skončení služebního poměru vyplaceno ke dni 1. duben 2019,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec na dotaz, proč bývalému náměstkovi dosud nezaplatili odškodné, na které má ze zákona nárok.

Ministerstvo financí nezaplatilo bývalému náměstkovi Závodskému 650 tisíc. Ten na něj posílá exekutora

Číst článek

Na konci roku 2017 provedl menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO), který tehdy vládl bez důvěry, velké změny ve státní správě. Skončit tehdy musely desítky státních zaměstnanců včetně vysoce postavených úředníků – a mezi nimi právě i Závodský. Ten tvrdí, že ministerstvo financí tehdy zrušilo jeho místo účelově a resort kvůli tomu zažaloval.

Když mu ministerstvo financí služební poměr ukončilo, zároveň mu přiřklo takzvané odbytné, které vyplývá ze zákona o státní službě.

„Státnímu zaměstnanci přísluší podle ustanovení § 72 odst. 2 písm. b) zákona o státní službě odbytné ve výši šestinásobku měsíčního platu státního zaměstnance, tj. 653 910 Kč, které bude vyplaceno v nejbližším možném výplatním termínu po skončení služebního poměru, nejdříve však po nabytí právní moci tohoto rozhodnutí,“ stojí v dokumentu, který má redakce k dispozici.

Závodský se proti ukončení služebního poměru odvolával, rozhodnutí proto nabylo účinnosti až v polovině února tohoto roku. Odškodné tak mělo být bývalému náměstkovi zaplaceno v únoru. Peníze ale ještě v pondělí na účtu neměl (psali jsme zde).

Tereza Čemusová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme