Ministerstvo financí projde personálním auditem

Na ministerstvu financí se rozbíhá plánovaný personální audit. Provádět ho bude firma Deloitte, která zvítězila ve vypsaném výběrovém řízení. Jedná se zatím o první audit takového rozsahu v naší státní správě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího resortu financí Marka Zemana by měl audit zefektivnit fungování celého ministerstva. "Měl by přinést zavedení principů procesního řízení či větších možností projektového způsobu řešení úkolů a s tím související systém hodnocení a motivace zaměstnanců," uvedl mluvčí.

Už před dvěma lety podobný audit udělal ve svém resortu slovenský ministr financí. Výsledek byl nad očekávání - úřad opustilo 260 přebytečných pracovníků. Celkový stav pracovníků se snížil o 30 procent. Resortu to umožnilo zvýšit průměrnou mzdu o téměř sedm tisíc korun.

Ministerstvo financí bylo na Slovensku v této souvislosti první, ale nikoliv poslední vlaštovkou. V současné době probíhá personální audit také na ministerstvu obrany. Výsledky zatím nejsou známy.

Martin Hromádka, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme