Ministerstvo financí projde personálním auditem

Na ministerstvu financí se rozbíhá plánovaný personální audit. Provádět ho bude firma Deloitte, která zvítězila ve vypsaném výběrovém řízení. Jedná se zatím o první audit takového rozsahu v naší státní správě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčího resortu financí Marka Zemana by měl audit zefektivnit fungování celého ministerstva. "Měl by přinést zavedení principů procesního řízení či větších možností projektového způsobu řešení úkolů a s tím související systém hodnocení a motivace zaměstnanců," uvedl mluvčí.

Už před dvěma lety podobný audit udělal ve svém resortu slovenský ministr financí. Výsledek byl nad očekávání - úřad opustilo 260 přebytečných pracovníků. Celkový stav pracovníků se snížil o 30 procent. Resortu to umožnilo zvýšit průměrnou mzdu o téměř sedm tisíc korun.

Ministerstvo financí bylo na Slovensku v této souvislosti první, ale nikoliv poslední vlaštovkou. V současné době probíhá personální audit také na ministerstvu obrany. Výsledky zatím nejsou známy.

Martin Hromádka, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme