Ministerstvo financí spustí databázi údajů k likvidaci starých ekologických zátěží

Ministerstvo financí dnes zpřístupní takzvaný dataroom pro zakázku na odstraňování starých ekologických zátěží. Pro uchazeče je to klíčový krok, potvrdil náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček. Radiožurnálu popsal, k čemu dataroom slouží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plechovka plovoucí ve vodě | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Velmi jednoduše si to mohou představit jako obrovský archiv, kde jsou v elektronické podobě uloženy veškeré dokumenty, které se vztahují k jednotlivým podnikům a především k lokalitám uvnitř jednotlivých podniků, kde existuje nějaká ekologická zátěž,“ řekl Zajíček.

Uchazeči si budou moct v dataroomu ověřit některé údaje. „Rozhodnutí stavebních úřadů, České inspekce životního prostředí, prostě všechno, co je nezbytné k tomu, aby každý, kdo přijde něco na to místo vykonat, tak aby věděl, co má vykonat,“ dodal Zajíček.

Zakázka na likvidaci starých ekologických zátěží má hodnotu 115 miliard korun. Účastníci tendru mají podat cenové nabídky do 5. září. O zakázku se teď ucházejí tři společnosti - Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a společnost Environmental Services ze skupiny J&T.

Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme