Ministerstvo informatiky končí

Většina úředníků se přesouvá na jiná ministerstva, asi padesát odchází úplně. O agendu úřadu se podělí tři jiná ministerstva. Internetový portál veřejné správy a internetové stránky resortu informatiky bude spravovat ministerstvo vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice a diskové mechaniky | Foto: Jan Rosenauer

Ministerstvo průmyslu a obchodu se postará o pošty a elektronické komunikace. Agendu elektronických aukcí přebírá ministerstvo pro místní rozvoj.

Poradním orgánem vlády, který bude plnit koordinační roli místo zrušeného ministerstva informatiky, je Rada vlády pro informační společnost, vysvětlil první náměstek ministra vnitra a informatiky Zdeněk Zajíček.

"Na převod agendy z ministerstva informatiky se připravujeme dlouhodobě. Kabinet už vlastně na podzim minulého roku rozhodl, tím, že navrhl nový kompetenční zákon, o zrušení ministerstva informatiky a o převodu jeho agend. Takže celou tu dobu jsme se poctivě připravovali, aby nedošlo k výpadku ve výkonu jednotlivých agend," poznamenal Zajíček.

Milan Kopp, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme