Ministerstvo nebude po příjemcích vymáhat dvakrát vyplacené sociální dávky

Dodavatel nového systému pro výplatu sociálních dávek bude muset zaplatit za chyby při jeho spuštění penále. V některých případech totiž nový systém vyplatil sociální dávky víckrát. Lidé je vracet muset nebudou. V České televizi to prohlásil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) | Zdroj: ČTK

„Vymáhat to nebudeme. Pokud to jsou dávky, které jsou opakující, tak jednoduchým způsobem má ten člověk předplaceno na příští měsíce,“ řekl Drábek.

Drábek současně odmítl, že by měl vazby na jednoho z dodavatelů - firmu Vítkovice IT Solution.

Drábek odmítá, že systém nenabíhá postupně

Odbory kvůli problémům s výplatou sociálních dávek požadují, aby souběžně s novým počítačovým systémem běžel i ten starý. Jedině tak je podle nich možné vyvarovat se zpožďování výplaty a kolapsu úřadů. Ministr Drábek to považuje za nesmysl, protože nový systém podle něj nabíhá postupně.

Opozice kvůli problémům s novým systémem vyzývá ministra Drábka k rezignaci. Věci veřejné chtějí podle Víta Bárty o vyplácení sociálních dávek jednat na K9.

Radiožurnál, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme