Ministerstvo obrany a Steyr projednají, co dál se zrušeným nákupem transportérů

Co bude dál se zrušenou zakázkou na dodávku transportérů Pandur pro naši armádu, budou zkoumat expertní týmy našeho ministerstva obrany a americko-rakouské firmy Steyr. Měly by ošetřit hlavně právní otázky a technické aspekty projektu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pandur II 8x8

Pandur II 8x8 | Foto: Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug

Původní kontrakt na dodání 199 transportérů Pandur za více než 20 miliard korun kabinet Mirka Topolánka na konci loňského roku zrušil kvůli neplnění podmínek ze strany dodavatele. Firma totiž nestihla dodat první část bojových vozidel včas. Po prostudování analýzy ministerstva obrany dala ale v lednu Američanům druhou šanci s tím, že na dohodu je čas do 5. března. A co se stane pokud se obě strany nakonec nedomluví, naznačil už dříve premiér Mirek Topolánek: "Pokud se nepodaří v rámci narovnání řešit ten problém s původním dodavatelem, vláda bude jednat o vypsání nového výběrového řízení."

Podle materiálu vlády jde v současnosti o strategicky nejdůležitější vyzbrojovací projekt, jehož zpoždění zásadním způsobem ohrožuje reformu ozbrojených sil i závazky Česka vůči NATO. Vzhledem k tomu, že vozidla neuspěla v kontrolních zkouškách, je jedna z největších zakázek v dějinách české armády minimálně o sedm měsíců zpožděná.

Pavel Otto, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme