Ministerstvo obrany chce spolupracovat s ČSA

České aerolinie nabídly ministerstvu obrany pomoc při vyřešení problémů takzvané vládní letky. Její stroje mají v posledních měsících často poruchy. Proto šéf státního leteckého dopravce Jaroslav Tvrdík pozval na společné jednání ministra obrany Karla Kühnla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A310-300 společnosti ČSA

Airbus A310-300 společnosti ČSA | Foto: Jan Rosenauer

Ministra zajímalo, zda ČSA může po přechodnou dobu, než armáda dostane nové dopravní letouny, zajišťovat leteckou přepravu ústavních činitelů České republiky mimo Evropu. "To možné je," řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí resortu Andrej Čírtek.

"ČSA předloží v řádu dnů Ministerstvu obrany písemnou nabídku. Druhým tématem hovoru byla možnost, že ČSA pomůže Ministerstvu obrany při jednáních s firmou Airbus. To je jediná firma, která dokáže dodat potřebné letouny už v první polovině roku 2006," uvedl dále mluvčí.

A jaké jsou výhody vzájemné spolupráce mezi Ministerstvem obrany a Českými aeroliniemi? ČSA mají kontakty na firmu Airbus, a proto může být nákup letadel pro vládu rychlejší. Čírtek upřesňuje:

"Zároveň je možné, aby ČSA spolupracovaly s armádou při výcviku pilotů a při zajišťování logistiky, protože armáda by používala pouze dva tyto letouny. Tímto způsobem my dosáhneme úspor. Bude to oboustranně výhodné."

Ondřej Černý, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme