Obrana opět prodává řopíky nebo nevyužité pozemky, v nabídce jsou do 20. srpna

Nevyužité pozemky nebo části pohraničního opevnění z období první republiky opět nabízí k odprodeji ministerstvo obrany. Za 35 nemovitostí požaduje necelých deset milionů korun. Kompletní seznam 35 nemovitostí je zveřejněn na webových stránkách odboru nakládání s nepotřebným majetkem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řopík na Šumavě | Zdroj: Profimedia

V úterý to sdělil Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. „Ministerstvo obrany nabízí jak již neprodané a dříve inzerované, tak také k prodeji nově připravené nemovitosti,“ uvedl Caletka.

Ministerstvo obrany plánuje největší zakázky ve své historii, příští rok má ale přijít o několik miliard

Číst článek

Lidé si mohou například zakoupit bunkry lehkého opevnění, takzvané řopíky, u obcí Písečné na Jindřichohradecku a Bělá pod Pradědem na Jesenicku nebo pěchotní srub v Kateřinkách u Opavy, který byl součástí těžkého opevnění. Jeho minimální kupní cena byla stanovena na 219 000 korun. Další části opevnění chce ministerstvo obrany podle Caletky nabídnout do konce roku.

V nabídce je také 30 pozemků například v Lešanech, v Benešově u Prahy, v Žatci, Kolíně nebo v katastrálním území Rusek u Hradce Králové. Obrana nabízí pole, les i pozemek, na kterém vede teplovod.

Podrobnosti o nabídkách zájemci naleznou na www.onnm.army.cz. Další nepotřebné nemovitosti nabídne ministerstvo obrany k prodeji 20. srpna.

Obrana se zbavuje nepotřebných nemovitostí každoročně. V nabídkách převládají pozemky nebo bunkry opevnění z období první republiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme