Ministerstvo obrany stále neví, kdo mu bude radit s nákupem bojových vozidel. Zrušilo výsledek tendru

Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových vozidel pěchoty. Reference vítězné advokátní kanceláře Brož, Sedlatý totiž napadla společnost Kruták & Partners, která skončila druhá. Ministerstvo uznalo dvě ze tří námitek. Informují o tom středeční Lidové noviny (LN).

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojové vozidlo pěchoty BVP-2

Bojové vozidlo pěchoty BVP-2 | Foto: Chmee2 | Zdroj: Wikimedia Commons

Jednou z podmínek soutěže byl i požadavek na dostatečné zkušenosti s komplexním poradenstvím. Kancelář Brož, Sedlatý uvedla dva tendry Ředitelství silnic a dálnic. V obou případech ale údajně Ředitelství silnic a dálnic od zakázek ustoupilo.

Nákup stovek bojových vozidel vázne. Obrana největší zakázku v historii české armády letos asi nestihne

Číst článek

„Nejedná se o to, že by se referenční zakázky vůbec nerealizovaly, ale je sporné, zda měly všechny parametry (tak jak je zadavatel v zadávací dokumentaci požadoval) nutné k tomu, aby byly v rámci posouzení kvalifikace uznány,“ sdělil LN advokát Tomáš Kruták.

Advokátní kancelář Brož, Sedlatý tvrdí, že dokumenty byly vyhovující a pravdivé. Ministerstvo ji požádalo o jejich doplnění. Poté opět nabídky posoudí a vyhodnotí. „Je to standardní právo zadavatele, kterého může využít k tomu, aby rozptýlil obavy stěžovatele ohledně podaných námitek a učinil tak svůj postup v rámci posuzování nabídek transparentnějším,“ sdělila Klára Hanulíková, zástupkyně společnosti Brož, Sedlatý.

Zakázka za 50 miliard

Původní vítěz tendru nabídl cenu 949 korun bez DPH za jednu hodinu poskytovaných právních služeb. Podle LN byla cena nabízená kanceláří Kruták & Partners pouze o korunu vyšší.

Ministerstvo obrany hledá firmu, která mu bude radit v souvislosti se zakázkou na nákup pásových bojových vozidel pěchoty (BVP) asi za 50 miliard korun. V minulosti obrana tendr na právníky již dvakrát zrušila kvůli chybám v zadávacím procesu. Postup tehdy napadly firmy, které v soutěži neuspěly.

Ministerstvo bude chtít od právní kanceláře, aby například pomohla připravit smlouvu s firmou, která obrněnce armádě dodá. Armáda požaduje 210 vozidel v sedmi různých modifikacích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme