Ministerstvo obrany zveřejní detaily Bílé knihy

Ministerstvo obrany dnes zveřejní detaily takzvané Bílé knihy o obraně. Expertní komise v dokumentu doporučuje zachovat letectvo. V rámci úspor ale navrhuje například zrušení bitevních vrtulníků a omezení protiraketových kompletů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexandr Vondra (ODS) | Foto: Filip Jandourek

„Jsou schopny chránit několik objektů v zemi, ale pokud by měly chránit celý vzdušný prostor, tak investice by byly ještě vyšší, než do nadzvukových stíhaček. Na to prostě nemáme a musíme si vybrat. Autoři Bílé knihy se kloní k tomu, zachovat letectvo a omezit protiraketové komplety,“ prozradil ve Dvaceti minutách Radiožurnálu ministr obrany Alexandr Vondra.

Bílá kniha řeší také osud Centra biologické ochrany se speciální nemocnicí v Těchoníně v Orlických horách. Ministr Vondra řekl, že jeho úřad bude zvažovat, jak s nemocnicí naloží do budoucna.

„Autoři bílé knihy navrhují, dát si určitý časový limit, někdy ke konci roku. Do té doby se buď pokusit najít využití ve spolupráci s civilním sektorem, zejména ministerstvem zdravotnictví nebo se pokusit najít nějaké smysluplné využití se zahraničními partnery ve vojenské oblasti,“ řekl Vondra.

Igor Maňour, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme