Ministerstvo práce dostalo za projekt sKaret anticenu Velkého bratra

Projekt sKaret vynesl ministerstvu práce a sociálních věcí anticenu Velkého bratra. Mezi další slídily v soukromí patří i počítačová firma Microsoft, Praha 13 za přebujelý kamerový systém nebo provozovatelé lyžařských areálů, kteří zavedli nové způsoby kontroly lyžařů s permanentkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sKartu nebudou mnozí lidé vůbec používat | Foto: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Výsledky letošního ročníku soutěže Big Brother Awards večer vyhlásila nezisková organizace Iuridicum Remedium. Soutěž se snaží upozornit na rizika, která ohrožují soukromí občanů. V zahraničí se pořádá od roku 1998, v Česku se začala vyhlašovat o sedm let později.

Podle Jana Vobořila z Iuridicum Remedium se porota na ocenění sKaret shodla jednomyslně.

Přehrát

00:00 / 00:00

O anticenách Velký bratr mluvil ve Stalo se dnes Jan Vobořil z Iuridicum Remedium

„Ministerstvo se v podstatě snažilo celý rok tuto cenu získat, byly tam i další projekty, problematický registr žadatelů o sociální dávky nebo podpora zaměstnanecké kartě, takže sKarta byla od začátku naším velkým favoritem,“ potvrdil Vobořil.

Cenu v kategorii Slídil mezi národy dostala Ruská federace za cenzuru internetu. Vobořil připomněl, že v Rusku schválili zákon o vytvoření takzvaného black listu internetových stránek, které budou cenzurovány. Ruská tajná služby se podle něj navíc snaží infiltrovat do sociálních sítí a pak je ovlivňovat.

Vítězové soutěže Big Brother Awards v kategorii Největší úřední slídil | Foto: Český rozhlas

Igor Maňour, Jan Richter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme