Ministerstvo práce se důsledněji zaměří na nelegální zaměstnávání

Ministr práce Jaromír Drábek z TOP 09 slíbil na dnešním sněmu Hospodářské komory v Brně přísnější kontrolu nelegálního zaměstnávání. Podnikatele proto čeká série kontrol. Státní úřad inspekce práce od letošního ledna zdvojnásobil počet kontrolorů na celkem 800.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Drábek | Foto: Filip Jandourek

Podle Drábka se jim už podařilo odhalit i závažné případy nelegální práce. „Jsou případy, kdy jsme za nelegální zaměstnávání ukládali sankce v řádu milionů korun. není to zatím hromadně, ale od začátku roku jsme už potrestali zaměstnavatele a zaměstnance ve vztahu k práci načerno v několika stovkách případů,“ upřesnil ministr.

Prezident Hospodářské komory Petr Kužel ale namítá, že se vysoký počet kontrol zaměřil hlavně na poctivé podnikatele, kteří s nelegálním zaměstnáváním žádné problémy nemají, a zbytečně je tím zatížil.

„Enormní počet kontrol se zaměřil zejména na ty, kteří aspoň tak, jak my to vnímáme, jsou poctiví. To znamená, že státní systém nejenom u ministra Drábka, ale například i u ministerstva financí se zaměřil na ty, kteří podnikají, odvádějí daně. Systém v podstatě utahuje kohout těm, kdo odvádí této zemi daně,“ dodal Kužel.

Vladan Dokoupil, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme