Ministerstvo pro místní rozvoj už vyplatilo vodou postiženým lidem 13 milionů

Ministerstvo pro místní rozvoj stále přijímá finanční žádosti lidí, postižených letošní velkou vodou. O nevratnou dotaci mohou žádat ti, kterým bleskové povodně vzaly dům nebo vybavení domácnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Ústeckém kraji | Foto: Ústecký kraj, Tomáš Kopecký

"Dotaci ve výši třicet tisíc korun dostaly od ministerstva pro místní rozvoj už víc než čtyři stovky domácností, které poškodila letošní povodeň. Ministerstvo na tuto rychlou pomoc už odeslalo třináct milionů korun," uvedl mluvčí ministerstva Martin Ayrer.

Přesná čísla o státní pomoci po povodních zná ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška: "V souvislosti s likvidací povodňových škod vyplatilo ministerstvo pro místní rozvoj 12,8 milionu korun celkem 427 domácnostem na škody, vzniklé na jejich vybavení. Uhradilo v devatenácti případech náklady spojené s demolicemi ve výši téměř čtyř milionů korun."

Ministerstvo navíc stále přijímá žádosti o dotace. "O tuto dotaci mohou další domácnosti dál žádat, a to přes místního starostu. Žádosti se budou přijímat do 31. října letošního roku," dodal Ayrer.

Lidé, kterým povodeň zničila dům, mohou od státu dostat 150 tisíc korun. Ti, kteří přišli o vybavení domácnosti, mají nárok na 30 tisíc korun.

Ministr Vondruška také oznámil, že Česko téměř stoprocentně využilo peníze z fondů Evropské unie. Úspěšné bylo v letech 2004-2006, kdy vyčerpalo 98 procent nabídnutých peněz. Opravily se za ně čističky odpadních vod, silnice nebo železnice.

Přečtěte si také:
Obce dostanou miliony na stavbu domů velké vody
O miliardách na škody po povodních rozhoduje vláda
Obce postižené povodněmi mohou dostat zvýhodněné úvěry
Česko bude investovat do zlepšení varovného systému před povodněmi
Jihočeský kraj žádá navýšení státní dotace pro obce postižené povodněmi
Stát uvolní peníze pro obce a lidi postižené záplavami

Květa Moravcová, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme