Ministerstvo školství chce Čechům zaplatit tělocvik za 650 milionů

Ministerstvo školství chce vylepšit tělesnou kulturu Čechů. Připravilo proto kurzy tělesné výchovy za 650 milionů korun. Peníze chce úřad čerpat z prostředků Evropské unie. Lidé by za ně měli získat motivaci ke sportování i k dalšímu učení v oblasti tělesné výchovy. Odborníci ještě před schválením projektu kritizují jeho cenu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Činky

Činky | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Ministerstvo školství počítá s penězi z Bruselu, ovšem ne všechny půjdou na kurzy. V návrhu projektu stojí, že se zaplatí také kancelářské potřeby za zhruba 640 tisíc, stejně jako mobilní telefony bezmála za 600 tisíc korun a třeba i propagační spoty.

Zástupci vzdělávací společnosti EDUin upozorňují doslova, že jde o neuvěřitelný „vánoční“ rozpočet. Jen pro srovnání, Metodický portál pro učitele s tisícovými denními vstupy uživatelů, který úřad teď pozastavuje, stál za šest let svého fungování zhruba 80 milionů.

Ministerstvo počítá s tím, že díky těmto kurzům budeme mít vzdělanější a lepší trenéry, instruktory i učitele. A o sport by se tak v budoucnu měly více zajímat i děti a mládež.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Kláry Bílé o projektu ministerstva škoství v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Cílovou skupinou návrhu jsou lidé od patnácti do 64 let, kteří nežijí v Praze. Návrh projektu ještě před koncem roku posoudí odborníci.

Ministr školství Josef Dobeš si ale vlastně za projektem za 650 milionů korun stojí.

„To není čistě děláno na sport, to je dáno na zdravý životní styl. A i tímto směrem uvažujeme, a i takovýto projekt chystáme, který je stále ve stavu zrodu,“ řekl Josef Dobeš.

Dnes také představil pohár ministra školství, který odstartuje 1. února a jeho smyslem je přilákat mládež ke sportu. Družstva základních škol budou soutěžit ve florbalu, střední školy v basketbalu. Na to ministerstvo školství posílá menší částku, šest milionů korun.

Ondřej Houska, Klára Bílá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme