Ministerstvo školství nebude rušit víceletá gymnázia

Víceletá gymnázia se rušit nebudou. Ministerstvo školství v nové verzi školského zákona od tohoto záměru upustilo. Jeho původní návrh vrátila sněmovna vládě na jaře. O nové předloze nyní vyjednávají představitelé resortu s poslanci. Podle předsedy školského výboru Petra Mareše z Unie svobody pravicoví zákonodárci nejvíce ocenili právě změnu stanoviska v otázce víceletých gymnázií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Je to jen otázka přeměny současného víceletého gymnázia. Máme dvě varianty, které zvažujeme, obě dvě jsou možné, ale v zásadě je možné ríct, že jsme dospěli ke shodě," uvedl Mareš. Uvažuje se o rozdělení těchto škol na dva obory - nižší a vyšší. Při postupu z nižšího do vyššího gymnázia by žáci museli absolvovat přijímací řízení. Díky této úpravě by do víceletých gymnázií mohli vstoupit i žáci devátých tříd základních škol. Neshody při přípravě nového školského zákona přetrvávají zejména v otázce financování škol. Zástupci ministerstva se mají sejít k dalšímu jednání s poslanci příští týden.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme