Ministerstvo školství nebude rušit víceletá gymnázia

Víceletá gymnázia se rušit nebudou. Ministerstvo školství v nové verzi školského zákona od tohoto záměru upustilo. Jeho původní návrh vrátila sněmovna vládě na jaře. O nové předloze nyní vyjednávají představitelé resortu s poslanci. Podle předsedy školského výboru Petra Mareše z Unie svobody pravicoví zákonodárci nejvíce ocenili právě změnu stanoviska v otázce víceletých gymnázií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Je to jen otázka přeměny současného víceletého gymnázia. Máme dvě varianty, které zvažujeme, obě dvě jsou možné, ale v zásadě je možné ríct, že jsme dospěli ke shodě," uvedl Mareš. Uvažuje se o rozdělení těchto škol na dva obory - nižší a vyšší. Při postupu z nižšího do vyššího gymnázia by žáci museli absolvovat přijímací řízení. Díky této úpravě by do víceletých gymnázií mohli vstoupit i žáci devátých tříd základních škol. Neshody při přípravě nového školského zákona přetrvávají zejména v otázce financování škol. Zástupci ministerstva se mají sejít k dalšímu jednání s poslanci příští týden.

Pavla Dluhoschová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme